بلاگ

نروژ و هر آنچه لازم است قبل مهاجرت بدانید

نروژ

فهرست مطالب

نروژ با نام انگلیسی Norway  کشور پادشاهی مستقل و متمرکزی است که در قاره اروپا قرار دارد و قلمروی آن بخش شبه جزیره اسکاندیناوی، یان ماین و مجمع الجزایر سوالبارد در قطب شمال را دربرمی‌گیرد. شهر اُسلو، بزرگترین شهر و پایتخت کشور نروژ است. کشتی‌های حفاظت‌شده وایکینگ‌های قرن نهمی در موزه کشتی وایکینگ‌های اسلو به نمایش گذاشته می‌شوند. برگن، با خانه‌های چوبی رنگارنگ، نقطه شروع سفرهای دریایی به سوگنفیورد دراماتیک است. نروژ همچنین برای ماهیگیری، پیاده روی و اسکی، به ویژه در استراحتگاه المپیک لیلهامر، شناخته شده است. جمعیت کشور نروژ در سال 2022 بالغ بر5.511.370 نفر است. مساحت این کشور ۳۸۶۰۰۰ کیلومتر مربع و واحد پول آن کرون میباشد.

جغرافیای نروژ

نروژ یک کشور کوهستانی و سردسیر در شمال اروپا و غرب شبه‌جزیره اسکاندیناوی است و در نیمکره شمالی کناردریای نروژ که درهمسایگی سوئد در شرق و فنلاند و روسیه در شمال‌شرقی آن واقع شده است به واسطه تنگه اسکاژراک در جنوب با کشور دانمارک همسایه است. وعضو اتحادیه اروپا می باشد. وسعت آن برابر با ۳۸۵۱۷۸ کیلومتر مربع است.نروژ به سبب داشتن خلیج های فراوان به کشور هزار جزیره ملقب است. هیچ کشوری به اندازه نروژ در سواحل خود این همه بریدگی های کوچک و بزرگ ندارد. این بریدگی ها معتلق به دوران یخچالی می باشد. در نواحی شرق و شمال کشور، جزایر زیادی وجود دارد که مهم ترین آنها عبارت اند از : لوپهاوت، رینگ واسوی و سنجا. در شمال غربی کشور مجمع الجزایر لوفون وجود دارد که شامل ۱۲ جزیره بزرگ و ۶ جزیره کوچک می باشد. بیشتر خاک نروژ را ارتفاعات و کوهستان ها تشکیل داده اند. که بیشتر آنها پوشش جنگلی دارند. در این کشور اکثر رودها کوتاه وسیلابی هستند. و به همین دلیل قابل کشتی رانی نیستند. از رودهای مهم به گلوما، رائوما، اترا و کونیا می توان اشاره کرد. این کشور از ۳ طرف به دریا راه دارد و بسیاری از رودهایی که از دریای شمالی و بالتیک منشعب می شوند به این کشور می ریزند.

آب و هوای نروژ

نروژ

آب و هوا د کشور نروژ همانند سایر کشورهای اروپایی با طول روز مشخص میشود. در زمستان حتی در جنوب طول روز بسیار کوتاه است و به دلیل ابری بودن آسمان در اکثر مواقع خورشید دیده نمیشود در حالی که در شمال حتی شب قطبی وجود دارد. به صورت کلی نروژ یک کشور شمالی به حساب می آید ولی به دلیل تحت تاثیر خلیج فرس قرار گرفتن آب و هوای آن به خصوص در امتداد ساحل غربی خیلی سرد نیست.روزهای آفتابی نروژ بسیار زیبا و جذاب هستند.

اقتصاد نروژ

از آنجایی که نروژ دارای مرغوب ترین و بهترین چاه های نفت در دنیاست صادرات، علی الخصوص صادرات نفتی بخش عمده ای از اقتصاد این کشور را پوشش میدهد. روزانه حدود 3 میلیون بشکه نفت از این کشور صادر میشود.نروژ صادرات دیگری نیز دارد از جمله آنها میتوان به چوب،تجهیزات نظامی،مواد شیمیایی و ماهی اشاره نمود. یکی دیگر از مهمترین بخش های اقتصادی کشور نروژ آبزیان دریایی هستند. دور تا دور این کشور را دریا احاطه کرده است از این رو با وجود منابع نفتی بسیار همچنان اقتصاد سابق آن که مربوط به محصولات دریایی است پابرجا است. در کشور نروژ 3 نوع ماهی وجود دارد که در هیچ جای دنیا دست یافتنی نیست. تنها بخش های کوچکی از این کشور برای کشت استفاده میشوند به همین دلیل بخش زیادی از کشاورزی و دامداری این کشور به تولید لبنیات محدود میشود. از آنجایی که نروژ پوشیده از درخت است،یکی دیگر از بخش های صادرات عمده این کشور چوب است. صنایع سنتی و تولید در کشور نروژ مربوط به الوار و سنگ آهن است.

شهرهای مهم

اسلو: مهمترین مرکز علمی،فرهنگی،اقتصادی و اداری و همچنین پایتخت کشور نروژ است.

برگن:دومین شهر مهم نروژ و همچنین مرکز اداری این کشور به حساب می‌‌‌آید. شهر برگن از طرفی پایتخت فرهنگی اروپا و یک مرکز فرهنگی مهم در این کشور به شمار میرود. مراکز صنایع نفتی و گازی خام بسیاری در این شهر وجود دارد و دور تا دور آن سرشار از کوه های شگفت انگیز و آبشارهای وسیع است.

تروندهایم: سومین شهر بزرگ نروژ. سرشار از ساختارهای معماری زیبا و شهری ساحلی میباشد. بهترین کلیساهای نروژ نیز در این شهر بنا شده اند. اگر به دنبال ساختاری همچون ساختار قرون وسطی هستید این شهر میتواند یکی از بهترین گزینه های شما باشد.

استاوانگر:شهری قدیمی در جنوب غربی کشور نروژ و شناخته شده به عنوان پایتخت نفتی این کشور و نقطه جغرافیایی مهم برای سفرهای دریایی و تجارت از دوره دایکینگ ها.

السوند:شهری بندری با معماری عجیب. این شهر یکبار کاملا در آتش‌سوزی نابود شده بود ولی امروزه یکی از برجسته ترین معماری های اروپای غربی را داراست.

فرهنگ مردم

خانواده در کشور نروژ نقش بسیار مهمی دارد.نقش زنان و مردان در در تجارت به یک اندازه است و میزان رشد و ترقی به صورت یکسان دیده میشود.برای اینکه افراد بتوانند زندگی خود را در نروژ شروع کنند نیازی به تاهل نیست و سوال پرسیدن در این باره را چندان خوشایند نمیدانند. در صورتیکه مادری تصمیم بگیرد برای مراقبت از فرزندش خانه دار شود میتواند از دولت حقوق دریافت نماید. احترامی که در ادارات و شرکت ها به حقوق خانم ها گذاشته میشود بسیار زیاد است و اصل برابری یکی از ویژگی ها بارز کشور نروژ است.در این کشور میزان تظاهر و تجمل بسیار پایین است و مردم ارتباطاتشان را بر اساس اصول شخصیتی بنا میکنند. دخالت در زندگی یکدیگر به هیچ وجه در این کشور دیده نمیشود و مردم نروژ به صداقت و وفاداری شهرت دارند. در ارتباطات بین فردی سعی میکنند ارتباط چشمی داشته باشند و با هم دست میدهند. رفتارها بسیار ساده و خودمانی است و مردم سعی میکنند با هم مهربان باشند.

هدیه دادن یکی از بخش های مهم رفتاری در نروژ است.افراد  با یکدیگر دست می‌دهند و به هم دسته گل و شکلات  و نوشیدنی تعارف میکنند. هدایا را در زمان دریافت باز میکنند.

ناهار خوردن در نروژ کوتاه و سبک است و از نان و قهوه به مقدار زیاد استفاده میشود.قهوه بخش مهمی از زندگی مردم نروژ است.

اکثر غذاهای نروژ دریایی و یا شامل گوشت قرمز هستندو همچنین نروژی ها غذایی دقیقا مشابه کله پاچه ایرانی را در برخی از مراسم و مناسبت های خاص مصرف میکنند و نام این غذا ( اسمالاهووه) میباشد.

مزایای کشور نروژ

نروژ

 • ساعات کاری کم (معادل 37.5 ساعت در هفته)
 • سیستم سلامت و پزشکی در بین15 کشور برتر دنیا
 • منابع زیاد نفت و گاز و پیشرو در زمینه صنایع
 • محیط دلنشین شهری
 • آمار جرم و جنایت پایین
 • جزء خوشحال ترین مردم جهان هستند
 • استخدام مردم به صورت مادام العمر
 • برابری حقوق دریافتی مهاجران و شهروندان

معایب کشور نروژ

 • هزینه بالای نزدگی
 • سختی در کاریابی
 • مالیات بالا

روش های مهاجرت به کشور نروژ

 

مهاجرت از طریق کار

یکی از بهترین روش های مهاجرت به نروژ از طریق کار میباشد. ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار فقط به متقاضیانی داده میشود که در کشور نروژ سابقه تحصیلی دارند یا به صورت آزاد و مستقل برای موسسه های علمی و دانشگاه به عنوان یک نیروی محقق حضور دارند داده میشود. این افراد میتوانند پس از اتمام دوره اقامت خود در خواست ویزای جست و جوی کار و تمدید اقامت در نروژ بدهند.مدت زمان اقامتی که متقاضیان برای جست و جوی کار در نروژ دریافت میکنند یکساله است و میتوانند در این مدت به کارهای پاره وقت یا تمام وقت مشغول شوند هرچند که برای دریافت اقامت دائم همانند سایر کشورها باید شغلی مرتبط به مدرک تحصیلی و دانشگاهی خود پیدا کنند. لازم به ذکر است که این اقامت یکساله در نروژ جزء سالهای اقامت محسوب نمیگردد.

یکی دیگر از روش هایی که کشور نروژ در زمینه جذب نیرو انجام میدهد ، جذب نیروی کار ماهر از طریق سیستم Skilled Worker است. در این روش اشخاص از طریق راه های زیر میتوانند وارد نروژ شوند:

 • از سوی یک کارفرما یا شرکت معتبر در نروژ یک پیشنهاد شغلی داشته باشند
 • پیشنهاد کاری ارائه شده باید به صورت تمام وقت باشد
 • کشور نروژ به رشته تحصیلی و کاری متقاضی نیاز داشته باشد
 • لزوم داشتن مدرک دانشگاهی
 • درآمد شغل پیشنهادی نباید کمتر از سطح متوسط باشد

افرادی که از طریق این ویزا وارد نروژ میشوند اقامت 3 ساله دریافت میکنند و بعد از این مدت میتوانند برای دریافت اقامت دائم در این کشور اقدام کنند.

در هردو روش ذکر شده خانواده فرد اجازه همراهی و دریافت اقامت را دارند.درصورت تغییر کارفرمای شخص،6 ماه فرصت دارد که شغل جدیدی پیدا کند.برای دریافت اطلاعات و راهنمایی های بیشتر با کارشناسان مجموعه ما ارتباط برقرار کنید.

مهاجرت از طریق تحصیل

 • تحصیل در مقطع کارشناسی

دانشجویان بین المللی امکان تحصیل در این کشور را دارند و میتوانند بر اساس علاقمندی های خود رشته مورد نظرشان را انتخاب کنند. تحصیل در مقطع کارشناسی معمولا به زبان نروژی انجام میشود و یکی از شرایط اصلی برای ورود به دانشگاه های این کشور در این مقطع داشتن مدرک زبان نروژی در سطح 3 است. درصورت نداشتن ین مدرک دانشجویان باید یک دوره یک ساله را در کلاس های زبان نروژی دانشگاه شرکت کنند تا بعد از رسیدن به سطح مورد نیاز، تحصیل خود را آغاز کنند.طول این دوره در کشور نروژ 3 سال است.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

این مقطع در نروژ برای دانشجویان خارجی رایگان است.با اینکه رشته های گوناگونی برای تحصیل در مقطع ارشد وجود دارد اما بهتر است برای کم کردن ریسک دانشجو رشته تحصیلی خود در مقطع لیسانس را برای ارشد ادامه دهد. اکثر رشته در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی برگزار میشوند اما در بعضی از رشته ها تحصیل به زبان نروژی نیز انجام میشود و درصورتیکه دانشجو مدرک زبان نروژی نداشته باشد دانشجو باید قبل از شروع دوره،آموزش زبان نروژی را پشت سر بگذارد.طول تحصیل در این دوره بستگی به رشته دانشجو دارد اما عموما بین یک و نیم الی دو سال به طول می‌انجامد.

 • تحصیل در مقطع دکتری

تحصیل دوره دکتری در انواع رشته ها امکان پذیر است.تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی صورت میگیرد و برای تحصیل در این دوره دانشجو باید رزومه علمی و پژوهشی بسیار خوبی داشته باشد.شرایط اصلی برای تحصیل در این دوره داشتن یک استاد راهنما یا سوپروایزر از یکی از اساتید دانشگاه های نروژ و به همراه داشتن مقالات ISI  معتبر، داشتن معدل و نمرات خوب در مقطع پیشین و مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 7 است.این دوره عموما به صورت کارهای تحقیقاتی و پژوهشی انجام میشود و دانشجویان از این پروژه ها ماهیانه 400 الی 500 یورو از استاد خود دریافت میکنند.طول این دوره در کشور نروژ 3 الی 5 سال میباشد.

برای دریافت اطلاعات و راهنمایی های بیشتر در این باره با کارشناسان مجموعه ما ارتباط برقرار کنید.

مهاجرت به کشور نروژ از طریق سرمایه گذاری

کشور نروژ از نظر ثبات اقتصادی و سیاسی بسیار قدرتمند و پایدار است و این امر سرمایه گذاری را بسیار راحت تر کرده است و سرمایه گذاران میتوانند بدون دغدغه ها و نگرانی های ذهنی  در این کشور سرمایه گذاری کنند.این کشور به دلیل حضور در اتحادیه شنگن  و اروپا امکانات بسیار زیادی را به سرمایه گذاران میدهد تا بتوانند بدون دغدغه در این کشور سرمایه گذاری کنند.اقتصاد این کشور تا حدود بسیار زیادی بر پایه نفت و گاز است . همچنین این کشور بخش های قانونی،بانکی و مالی قوی دارد.لازم به ذکر است که دولت نروژ مالیات قابل توجهی را از سرمایه گذاران داخلی و خارجی دریافت میکند.

مهاجرت به کشور نروژ از طریق ازدواج

نروژ

یکی دیگر از راه های اصلی مهاجرت به این کشور ازدواج است.ازدواج با یک شخص نروژی میتواند برای متقاضیان اقامت این کشور را در پی داشته باشد.یکی از شرایط اصلی برای مهاجرت از این طریق زندگی در کنار هم به مدت 3 الی 4 سال است و باید مدارکی که این امر را اثبات کنند به اداره مهاجرت در نروژ ارائه شود.یکی دیگر از شرایط مهم در این باره داشتن منزل و شغل مناسب میباشدو درصورتیکه دولت نروژ از هر طریقی متوجه شود که ازدواج این دو شخص صوری بوده دولت نروژ هر دوی آنها را از کشور اخراج میکند.

سوالات متداول:

چرا باید مجموعه شما را انتخاب کنم؟

 • در طول مسیر شما را همراهی میکنیم
 • مجوزهای رسمی
 • 3 سال سابقه کار درخشان در زمینه مهاجرت
 • ارائه خدمات مختلف از جمله دوره های آموزش زبان،ترجمه رزومه و دریافت مدارک کادر درمان

چگونه میتوانم با شما مشاوره بگیرم؟

 • برای دریافت مشاوره از کارشناسان ما در زمینه مهاجرتی میتوانید فرم درخواست مشاوره را پر کرده و یک تایم مشاوره تخصصی رزرو کنید تا بر اساس رزومه خود مشاوره شوید و بهترین مسیر مهاجرتی خود را بشناسید.

چگونه اعتماد کنم؟

 • دارای مجوز قوه قضاییه
 • دارای مجوز صنعت و معدن(ای نماد)

آدرس دفتر شما را ندارم چگونه حضوری مراجعه کنم؟

اهواز – گلستان – خیابان فروردین – بین آذر و دی – ساختمان رتاج – طبقه اول – واحد 2

من در اهواز نیستم چگونه قرارداد ببندم؟

امکان عقد قرارداد به صورت الکترونیکی وجود دارد.

چگونه قرارداد الکترونیک ببندیم؟

مسئول عقد قرارداد مجموعه ما تمپلت قرارداد را برای شما ارسال کرده و شما پس از مطالعه دقیق،تمامی صفحات قرارداد را پرینت گرفته،امضا میکنید،مجددا همه صفحات را اسکن کرده و به صورت فایل پی دی اف برای ایشان ایمیل کرده و یا در واتسپ ارسال میکنید.

فقط به بخشی از خدمات نیاز دارم آیا به من کمک میکنید؟

بله حتما.خدمات ما به هم وابسته نیستند و تنها هدف ما برطرف کردن نیازهای شماست.اما اصلی ترین خدمتی که در این مجموعه به شما دوستان ارائه میشود روند مهاجرتی است.

شرایط لازم برای مهاجرت در این مسیر را ندارم با توجه به مدارک درخواست شده چه کاری باید انجام بدهم؟

در مشاوره تخصصی ضعف مدارک شما به شما گفته شده و در جهت آموزش و ارتقای سطح علمی راهنمایی و همراهی خواهید شد.قطعا آموزش لازمه پیشرفت و پیشروی در مسیرهای مختلف میباشد.

بودجه لازم چقدر است؟

بودجه لازم مهاجرت به هر کشوری بستگی به شرایط و رزومه شما دارد و متغیر است.به همین دلیل ما نمیتوانیم قبل از دریافت مشاوره تخصصی رق دقیقی را به اطلاع شما برسانیم.

دستمزد چقدر است؟

مسئله دستمزدها کاملا بستگی به کارفرما دارد و بسته به سابقه کاری افراد و زمینه های کاری آنها متغیر است.

درباره ما

موسسه دانا اندیشان راشین از سال 98 تاســـیس شده و تا کـــنون در زمـــینه مهاجرت کاری به کشورهای حوزه خلـــیج فــــارس مانند عمان فعالیت داشته و سابقه درخشانی در این زمینه ارائه میدهد که میتوانید از تب نمونه های موفق از صحت کار این مجموعه اطمینان حاصل کنید.

خبرنامه

آدرس

اهواز،گلستان،خیابان فروردین،بین دی و آذر مجتمع رتاج واحد دو

شماره تماس

061-33223603

ساعت کاری

شنبه تا پنج شنبه 10 تا 18

ورود

ورود | ثبت نام
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید