بلاگ

سوئد و هر آنچه لازم است قبل از مهاجرت به سوئد بدانید

سوئد

فهرست مطالب

کشور سوئد با نام انگلیسی Sweden کشوری پیشرفته و بسیار زیبا است که در شمال اروپا و در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع است. این کشور جمعیتی حدود 10.48میلیون نفر دارد و از نظر وسعت چهارمین کشور بزرگ اروپا (پنجمین کشور بزرگ اروپا با احتساب بخش اروپایی روسیه) محسوب می‌شود. کشور سوئد این روزها مقصد بسیاری از مهاجران برای تحصیل، اشتغال و زندگی است. کشور سوئد از جنوب با کشور دانمارک و از شمال شرق با کشور فنلاند و از غرب با کشور نروژ همسایه است. پایتخت این کشور شهر استکهلم است. حکومت سیاسی این کشور از نوع پادشاهی مشروطه است ولی عملاً پادشاه حالت تشریفاتی است و کشور توسط نخست وزیر و پارلمان اداره می‌شود. زبان مردم کشور سوئد، سوئدی است و واحد پول آن کرون است. اغلب مردم در سوئد به دین مسیحیت و شاخه پروتستان معتقد هستند.

جغرافیا

سوئد با مساحتی حدود ۴۴۹٫۹۶۴ کیلومتر مربع، سومین کشور بزرگ اروپای غربی و پنجمین کشور بزرگ اروپا به شمار می رود که در میان خشکی و آب محصور است. کشور نروژ در غرب آن و اسکاگرات، کاتگات و اورسوند در جنوب غربی، دریای بالتیک در شرق و فنلاند در شمال شرقی آن قرار دارند جایی که مرز آنها توسط رود بزرگ تورنولن شکل می گیرد. سرزمین های خالی از سکنه با پوشش های جنگلی و زیبا در این کشور به وفور یافت می شوند. از این روست که سوئد را گاهی ریه‌ی سبز اروپا نیز می نامند. با پرواز بر فراز آن از سرزمین های سبز و دریاچه های بی شمار همانند وانرن و واترن دیدن می کنید که هیبتی چون دریا دارند. همچنین از آسمان، هزاران دریاچه کوچک را می توانید به شکل قطرات اشکی ببینید که گویا از چشمان جنگل های آن به اطراف پراکنده شده اند.

آب و هوا

 

شمال سوئد عموماً‌ غیرقابل سکونت است و پر از رودخانه، قله‌های بلند آلپ و پستی و جلگه ها است. ولی جنوب این کشور متفاوت است. شهرها، ییلاق‌ها و سواحل بی کران سوئد در جنوب قرار گرفته اند. در شرق کشور، شهر استکهلم با آن مجمع الجزایر شگفت انگیزش است و در غرب هم خطوط ساحلی سنگی، جزیره ها و دریاچه های بزرگی قرار گرفته اند.

اقتصاد کشور سوئد

کشور سوئد اقتصاد آزاد دارد. این کشور از لحاظ اقتصادی جزء کشورهای مرفه محسوب می‌شود و مردم در آن به طور متوسط زندگی خوبی دارند. به همین دلیل این کشور مهاجرت پذیری است و شرایط اقامت در آن برای مردم دیگر کشورها قابل توجه است. حدود ۶۰ درصد از مساحت این کشور را جنگل‌ها و مراتع تشکیل داده‌اند. بنابراین یکی از بزرگترین منابع طبیعی این کشور، چوب است. به همین دلیل این کشور، یکی از بزرگترین صادر کننده های کاغذ و صنایع چوبی است.

از دیگر منابع رونق اقتصادی در کشور سوئد می‌توان به فولاد، سنگ آهن، انرژی آبی و صنایع معدنی اشاره کرد. همچنین سوئد دارای صنعت هواپیماسازی بسیار پیشرفته است و هواپیماهای جنگنده با نام “ساب” از به‌روزترین و موفق‌ترین هواپیماهای نظامی جهان محسوب می‌شوند. صنعت خودروسازی نیز در کشور سوئد تاریخچه‌ای دیرینه دارد و کارخانه‌های «ولوو» و «اسکانیا» از جمله غول‌های خودروساز سوئدی هستند.

بخش زیادی از درآمد دولت در کشور سوئد، از گرفتن مالیات تأمین می‌شود و میزان مالیات نیز در این کشور نسبتاً بالا است. نرخ بیکاری در این کشور حدود ۵/۶ درصد و میزان تورم نیز ۱/۴ درصد است که نرخ‌های بسیار خوبی هستند.

شهر ها

استکهلم: یکی از شهرهای مهم کشور سوئد می باشد که پایتخت کشور سوئد و بزرگ‌ ترین شهر این کشور و پرجمعیت‌ ترین شهر در سرزمین‌ های نوردیک است. این شهر دهمین شهر پربازدید قاره اروپا می باشد. طول روز در استکهلم در اوایل تابستان بیش از 18 ساعت و در اواخر پاییز در حدود 6 ساعت می باشد و این شهر به خاطر استفاده از وسایل نقلیه پاک و ترغیب مردم به استفاده از دوچرخه و حرکت به سمت حذف کربن از محیط شهری و البته به کارگیری از فناوری ‌های پاک که سبب پایین آمدن میزان تولید آلاینده‌ های زیست‌ محیطی به عنوان پایتخت سبز اروپا در سال 2010 میلادی معرفی شد.

گوتنبرگ یا یوتبری: یکی از شهرهای مهم کشور سوئد می باشد که دومین شهر بزرگ سوئد و پنجمین شهر بزرگ کشورهای نوردیک است و تنها شهر سوئد است که با دو نام مجزا در انگلیسی (گوتنبرگ) و سوئدی (یوتبری) شناخته می‌شود. شهر گوتنبرگ از شهرهای مهم، قطب سابق صنعتی و یکی از پرتنوع ترین شهرهای این کشور است. این شهر یکی از مهم ترین بنادر کشور سوئد را دارا می باشد. دفاتر مرکزی و تعدادی از کارخانه های شرکت های خودروسازی ولوو و بلبرینگ سازی اس‌ کا اف در شهر گوتنبرگ واقع شده است.

اوپسالا: شهر اوپسالا یکی از مهم ترین شهرهای کشور سوئد می باشد و یکی از شهرهای مرکزی سوئد است و در 70 کیلومتری شمال شهر استکهلم قرار گرفته‌ است. این شهر، چهارمین شهر بزرگ سوئد است.
بیشتر اهمیت این شهر به دلیل دانشگاهی بودن آن می باشد. دانشگاه اوپسالا سوئد؛ یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌ های منطقه اسکاندیناوی می باشد و دانشکده ایران‌ شناسی دانشگاه اوپسالا از دانشکده‌ های بسیار فعال و معروف در زمینه مطالعات ایران می باشد.

مالمو: یکی از شهرهای مهم کشور سوئد می باشد که سومین شهر بزرگ این کشور است. از نظر جغرافیایی شهر مالمو یک شهرستان ساحلی در جنوب این کشور و در جنوبی‌ ترین قسمت استان اسکونه واقع شده است و این شهر یکی از اولین شهرهای صنعتی منطقه بوده است. شهر مالمو علاوه بر اینکه مکان یکی از مهمترین دانشگاه های سوئد می باشد، دارای پارک های دیدنی و جاذبه های گردشگری خوبی نیز می باشد.

لوند: شهر لوند یکی از مهم ترین شهرهای کشور سوئد می باشد که در استان اسکانیا واقع در جنوبی ترین قسمت سوئد قرار گرفته است. این شهر به دلیل ساختار مناسب جهت دوچرخه سواران از شهرت بالایی برخوردار است به طوری در این شهر بیش از پنج هزار پارکینگ دوچرخه و 160 کیلومتر مسیر دوچرخه‌رو وجود دارد.
شهر لوند سوئد شهری دانشگاهی محسوب شده و جو فرهنگی در این شهر متاثر از جمعیت انبوه دانشجویان سوئدی و بین‌ المللی می ‌باشد. دانشگاه لوند سوئد با قدمتی 350 ساله یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها در اروپا به شمار می ‌رود و از بزرگترین موسسه‌ های علمی و پژوهشی در اسکاندیناوی قلمداد می ‌شود. لازم به ذکر است که این دانشگاه همواره جزو 100 دانشگاه برتر جهان شناخته می‌شود و از اعتباری جهانی برخوردار است.

وستروس: یکی از مهمترین شهرهای کشور سوئد می باشد که در  ناحیه شهری وستروس کشور سوئد واقع شده ‌است.

فرهنگ مردم سوئد

سوئد

 

یکی از ویژگی‌های مهم فرهنگ سوئد، طرفداری آنها از برابری حقوق انسان‌ها است، برای همین به رقابت کردن اهمیت نداده و کودکان خود را طوری تربیت می‌کنند که خود را برتر از دیگران ندانند. سوئدی‌ها ترجیح می‌دهند به حرف دیگران گوش دهند تا مطمئن شوند که بعداً حرف خودشان شنیده می‌شود. خیلی آرام و با متانت صحبت کرده و کم اتفاق می‌افتد که یک سوئدی خشم یا احساسات خود را در محل عمومی نشان دهد. فخرفروشی، تظاهر و افراط را نمی‌پسندند و در همه حال جانب اعتدال را رعایت می‌کنند؛ برای مثال اهل کار یا تفریح خیلی زیاد نیستند. در جریان باشید که اگر درصف فروشگاه یا بانک بودید باید نوبت را رعایت کرده و به حقوق دیگران احترام بگذارید. اماکن زیادی هم سیستم نوبت‌دهی دارند که هنگام ورود، نوبت گرفته و منتظر می‌شوید تا شماره شما را اعلام کند.

سوئدی‌ها شاید در برخورد اول محتاط به نظر برسند اما کلاً افراد خوش‌ مَشربی هستند که دوست دارند به شما کمک کرده و سوالات‌تان را پاسخ دهند. برای شناخت بهتر مردم این کشور باید سری به گروه‌ها، کلوپ‌ها و سازمان‌های غیرانتفاعی سوئد بزنید. یادگیری زبان سوئدی نیز برای درک بهتر فرهنگ این کشور به شما کمک می‌کند. ویژگی معروف این ملت، عشق به طبیعت است. سوئدی‌ها عاشق این هستند که وقت آزاد خود را در جنگل یا کنار دریا بگذرانند. حق استفاده از جنگل‌، دشت، ساحل و دریاچه‌های سراسر کشور برای همه محفوظ و آزاد است.

ویژگی و مزایا

بازنشستگی و دریافت حقوق بازنشستگی
حداقل حقوق دریافتی برابر است با حداقل هزینه مورد نیاز زندگی
امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان
نرخ بیکاری پایین و کاریابی آسان
آموزش با کیفیت
اقتصادی قدرتمند
جامعه ای آرام و صلح طلب

معایب زندگی در سوئد

هزینه نسبتاً بالای زندگی در این کشور
روزهای سرد زیاد به علت موقعیت جغرافیایی
هزینه تحصیل در این کشور نسبتا بالا

راه های مهاجرت به سوئد

تحصیل

نظام آموزشی مطلوب و بهترین دانشگاه ها باعث شده است افراد زیادی برای زندگی سوئد تشویق شوند. دانشگاه های سوئد دارای با کیفیت ترین و پیشرفته ترین برنامه های آموزشی در تمام مقاطع تحصیلی می باشد چرا که شما می توانید دوره های کارآموزی را به صورت نیمه وقت در رشته تحصیلی خود بگذرانید.
همچنین شما می توانید در حین تحصیل یا بعد از تحصیل در کشور سوئد مشغول به کار شوید. موسسات آموزش عالی سوئد به دو نوع دانشگاه و کالج دانشگاهی تقسیم می گردد البته هیچ تفاوتی بین کالج های دانشگاهی سوئد و دانشگاه های سوئد وجود ندارد.

کار

یکی از روش های مهاجرت به کشور پیشرفته و مدرن سوئد از طریق کار است. کار در سوئد و شرایط مهاجرت کاری به سوئد یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت می باشد که متقاضیان زیادی دارد. البته برای مهاجرت به این کشور از طریق کار، متقاضیان باید آگاهی های لازم را از چگونگی اخذ ویزا، روش های مهاجرت کاری، هزینه های زندگی در این کشور، نرخ بیکاری و… به دست آورند. مهاجرت و زندگی در کشور های دیگر در درجه اول کمی سخت می باشد؛ اما با گذشت زمان متقاضیان به شرایط آن کشور آشنا شده و به آن عادت می کنند.

کشور سوئد یکی از کشور هایی است که از نظر اقتصادی موقعیت مناسبی دارد و شرکت ها و برندهای معروف و بزرگی را در خود جای داده است. متقاضیان مهاجرت کاری به سوئد باید قبل از هر اقدامی اطلاعات کافی را در زمینه نرخ بیکاری در این کشور به دست آورند. یکی از مهم ترین شرایط مهاجرت به سوئد از طریق کار، این است که متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا باید دارای پیشنهاد رسمی یا قرارداد استخدام باشند. برای دریافت راهنمایی های بیشتر با کارشناسان مجموعه ما ارتباط برقرار کرده و مشاوره اولیه رایگان دریافت کنید.

کادر درمان

در سال های اخیر آمار مهاجرت پزشکان، پرستاران، دندانپزشکان و دیگر اعضای کادر درمان به دلایل زیادی از جمله درآمد بالا، کار کردن در بیمارستان ها با امکانات پیشرفته و همچنین پیشرفت در زمینه کاری افزایش یافته است. در این کشور نیز متقاضیان با دریافت ویزای XG1 می‌توانند وارد کشور سوئد شده و به‌ گذراندن دوره زبان سوئدی در کالج وزارت بهداشت این کشور بپردازند.

اما متقاضیان در این کشور برخلاف کشور دانمارک تنها ۱ سال برای کسب مهارت زبانی در سطح C1 فرصت دارند. پس از آن نیز همانند دانمارک متقاضیان در آزمون‌های زبان و آزمون علوم پایه مربوط به رشته خود شرکت می‌کنند تا اجازه کارآموزی در کشور سوئد را کسب کنند. برای تکمیل اطلاعات خود در زمینه و بررسی شرایط کشور مورد نظر میتوانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

سرمایه گذاری

سالیان سال است که دولت سوئد برای سرمایه‌گذاری در این کشور برنامه‌های متنوعی را در نظر گرفته است تا سرمایه‌گذاران خارجی به شروع فعالیت تجاری در این کشور ترغیب شوند؛ همچنین در سال‌های اخیر شرایط سرمایه گذاری در این کشور کمی آسان‌تر شده‌اند. نرخ تورم پایین و سطح کیفی بالای زندگی نیز باعث شده‌اند تا سالانه افراد بسیاری تقاضای دریافت تابعیت این کشور را از طریق سرمایه‌گذاری داشته باشند. سرمایه‌گذاری در کشور سوئد به دلیل اقتصاد پایدار و پیشروی این کشور مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است. همچنین دولت سوئد برای افزایش تعداد سرمایه‌گذاران خارجی، امکان اخذ اقامت دائم و دریافت تابعیت این کشور را تدارک دیده است. برای سرمایه‌گذاری و اخذ تابعیت سوئد راه‌های مختلفی وجود دارند. برای دریافت راهنمایی های بیشتر با کارشناسان مجموعه ما ارتباط برقرار کرده و مشاوره اولیه رایگان دریافت کنید.

ازدواج

سوئد

یکی دیگر از راه های مهاجرت به سوئد اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج است. شخص اصلی می بایست حتما اقامت موقت و یا دایم و یا پاسپورت کشور سوئد را داشته باشد تا بتواند برای الحاق خانواده خود در کشور سوئد اقدام نماید. در صورتی که شخص دارای هر نوع از اقامت در کشور سوئد باشد این نوع از اقامت به همسر وی نیز منتقل خواهد شد.
از آن جمله شرایط قانونی این نوع الحاق می توان به سن قانونی طرفین، سلامت روانی، عدم جرم و سابقه کیفری منجر به حبس و در صورت داشتن ازدواج قبلی، ارائه طلاق نامه اشاره نمود. تمکن مالی شخص اصلی جهت تامین مخارج زندگی و امرار معاش و نیز ارائه خانه ایی برای سرپناه و تامین محل زندگی نیز جزو الزامات می باشد.

تولد در سوئد

اقامت سوئد از طریق تولد یکی دیگر از راه های مهاجرت به این کشور می باشد. کشورهای جهان برای اخذ تابعیت خود طبق قانون خون و خاک عمل می کنند.

قانون خاک: اگرفرزندی در این کشورها به دنیا بیاید از ابتدا تابعیت آن کشور را بدست می آورد. به عنوان مثال، در کشورهای آمریکا و برزیل اگر فرزندی متولد شود صرف نظر از اینکه پدر و مادر وی دارای چه ملیتی هستند، از ابتدا تابعیت کشور محل تولد خود را می توانند اخذ نماید.

قانون خون: اگر پدر و مادر یا فقط یکی از آنها تبعه کشور مورد نظر باشد، در هر کشوری فرزندشان متولد شود قانون تابعیت آنها از قائده خون تبعیت می کنند و فرزند تابعیت پدر یا مادرش را  به دست می آورد. به عنوان مثال تولد در سوئد طبق قائده خون می باشد. اگر فرزندی که پدر و یا مادرش تابعیت سوئدی دارند در هر کشوری متولد شود طبق قاعده خون تابعیت سوئدی خواهد داشت. پس اگر پدر و مادر غیر سوئدی فرزندشان را در خاک این کشور به دنیا بیاورند فرزند آنها پاسپورت سوئدی دریافت نخواهد کرد. هرچند که کشور هایی که تابع قانون خون هستند نیز پس از چند سال به فرزند متولد شده پاسپورت اعطا خواهند نمود.

سوالات متداول


چرا باید مجموعه شما را انتخاب کنم؟
در طول مسیر شما را همراهی میکنیم
مجوزهای رسمی
3 سال سابقه کار درخشان در زمینه مهاجرت
ارائه خدمات مختلف از جمله دوره های آموزش زبان،ترجمه رزومه و دریافت مدارک کادر درمان

چگونه میتوانم با شما مشاوره بگیرم؟
برای دریافت مشاوره از کارشناسان ما در زمینه مهاجرتی میتوانید فرم درخواست مشاوره را پر کرده و یک تایم مشاوره تخصصی رزرو کنید تا بر اساس رزومه خود مشاوره شوید و بهترین مسیر مهاجرتی خود را بشناسید.

چگونه اعتماد کنم؟
دارای مجوز قوه قضاییه
دارای مجوز صنعت و معدن (ای نماد)

آدرس دفتر شما را ندارم چگونه حضوری مراجعه کنم؟
اهواز – گلستان – خیابان فروردین – بین آذر و دی – ساختمان رتاج – طبقه اول – واحد 2

من در اهواز نیستم چگونه قرارداد ببندم؟
امکان عقد قرارداد به صورت الکترونیکی وجود دارد.

چگونه قرارداد الکترونیک ببندیم؟
مسئول عقد قرارداد مجموعه ما تمپلت قرارداد را برای شما ارسال کرده و شما پس از مطالعه دقیق،تمامی صفحات قرارداد را پرینت گرفته،امضا میکنید، مجددا همه صفحات را اسکن کرده و به صورت فایل پی دی اف برای ایشان ایمیل کرده و یا در واتسپ ارسال میکنید.

فقط به بخشی از خدمات نیاز دارم آیا به من کمک میکنید؟
بله حتما.خدمات ما به هم وابسته نیستند و تنها هدف ما برطرف کردن نیازهای شماست.اما اصلی ترین خدمتی که در این مجموعه به شما دوستان ارائه میشود روند مهاجرتی است.

شرایط لازم برای مهاجرت در این مسیر را ندارم با توجه به مدارک درخواست شده چه کاری باید انجام بدهم؟
در مشاوره تخصصی ضعف مدارک شما به شما گفته شده و در جهت آموزش و ارتقای سطح علمی راهنمایی و همراهی خواهید شد.قطعا آموزش لازمه پیشرفت و پیشروی در مسیرهای مختلف میباشد.

بودجه لازم چقدر است؟
بودجه لازم مهاجرت به هر کشوری بستگی به شرایط و رزومه شما دارد و متغیر است.به همین دلیل ما نمیتوانیم قبل از دریافت مشاوره تخصصی رقم دقیقی را به اطلاع شما برسانیم.

دستمزد چقدر است؟
مسئله دستمزدها کاملا بستگی به کارفرما دارد و بسته به سابقه کاری افراد و زمینه های کاری آنها متغیر است.

درباره ما

موسسه دانا اندیشان راشین از سال 98 تاســـیس شده و تا کـــنون در زمـــینه مهاجرت کاری به کشورهای حوزه خلـــیج فــــارس مانند عمان فعالیت داشته و سابقه درخشانی در این زمینه ارائه میدهد که میتوانید از تب نمونه های موفق از صحت کار این مجموعه اطمینان حاصل کنید.

خبرنامه

آدرس

اهواز،گلستان،خیابان فروردین،بین دی و آذر مجتمع رتاج واحد دو

شماره تماس

061-33223603

ساعت کاری

شنبه تا پنج شنبه 10 تا 18

ورود

ورود | ثبت نام
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید