تماس با ما
تلگرام

بلاگ

مزایای زندگی در کانادا که هیچ جا راجع به آن صحبت نشده است

زندگی در کانادا

فهرست مطالب

کشور کانادا یکی از بزرگ‌ترین کشورهای قاره‌ی آمریکا و در شمال آن قرار دارد. طبیعت‌ بی‌نظیر، قدرت اقتصادی بالا، وضعیت سیاسی و اجتماعی مناسب، امنیت و رفاه اجتماعی بالا همه و همه این کشور را به یکی از بهترین کشورهای دنیا برای زندگی تبدیل کرده است.
پایتخت کانادا شهر اتاوا Otawa است و بزرگ‌ترین شهرهای آن هم ونکوور Vancouver و تورنتو Toronto هستند. کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیاست. به‌همین دلیل بین کشورهای مختلف یکی از بالاترین آمارهای تنوع نژادی و فرهنگی را در اختیار دارد.
تجربه زندگی در کانادا برای افراد مختلف ثابت کرده که بسته به مسیری که انتخاب می‌کنید، تجربیات متفاوتی هم ارائه می‌شود.

کیفیت زندگی در کانادا

طبق مطالعات مختلف کشور کانادا برای زندگی مناسب است و همواره در رده یک یا دو بهترین کشورها برای زندگی قرار می‌گیرد. اما چرا؟ همه این‌ها به خاطر دسترسی کانادا به سیستم آموزشی مناسب، سیستم مراقبت بهداشتی جهانی و نرخ پایین وقوع جرم و جنایت و خشونت است. از نظر شرایط فرهنگی هم به نسبت قانون‌مدار و شرایط مناسبی دارد.

هزینه زندگی در کانادا

زندگی در کانادا

کانادا یک مکان عالی برای زندگی است، اما هزینه زندگی در آنجا را باید مد نظر قرار دهیم. هزینه زندگی در کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ابتدا به اینکه کدام شهر را برای زندگی انتخاب می‌کنید. هزینه مسکن و تغذیه در شهرهای بزرگی مثل تورنتو به نسبت سایر شهرهای کانادا گران‌تر است.
تورنتو که یکی از بزرگ‌ترین شهرهای کاناداست یک خانواده چهار نفره برای داشتن زندگی نرمال، به طور میانگین باید حداقل 6144 دلار کانادا در ماه هزینه کنند. افرادی هم که به تنهایی در تورنتو زندگی کنند، حداقل 3551 دلار کانادا در ماه هزینه دارند.

هزینه اجاره و خرید مسکن در کانادا

زندگی در کانادا

هزینه خرید خانه یا اجاره خانه در کانادا به متراژ، موقعیت مکانی، قدمت و وضعیت خانه یا آپارتمان بستگی دارد. این هزینه از استانی به استان دیگر و از شهری به شهر دیگر متفاوت است.

اجاره آپارتمان در کانادا

اجاره خانه یا آپارتمان برای طولانی مدت گزینه خوبی برای مهاجران است، چرا که تعهد دائمی وجود ندارد و گاهی اوقات ارزان‌تر از خرید ملک است. در کنار هزینه اجاره، هزینه مبله و وسایل ضروری را هم در نظر بگیرید. خانه های اجاره‌ای معمولا مبله نیستند. اگر حیوان خانگی دارید، برای این کار بودجه در نظر بگیرید؛ زیرا ممکن است برخی از صاحب‌خانه‌ها از شما بخواهند که هزینه اضافی بپردازید.

بر اساس گزارش شرکت مسکن کانادا (CMHC) هزینه اجاره‌بها در مناطق شهری در مقایسه با مناطق کم‌جمعیت یا درحال‌توسعه بیشتر است. متوسط قیمت اجاره در استان‌های مختلف متفاوت است و پیش‌بینی می‌شود این قیمت افزایش یابد.

بهترین شهرهای کانادا برای زندگی

کانادا کشوری وسیع است که حداقل چند شهر مناسب برای زندگی دارد. برای انتخاب بهترین شهر کانادا برای زندگی عوامل متعددی مثل شرایط تغذیه، آب و هوا و کاری روی تصمیم‌گیری افراد تاثیر می‌گذارد. بهترین شهرهای کانادا که به نسبت شرایط ایده‌آلی در موارد ذکر شده برای مهاجران فراهم می‌کنند، عبارتند از:
ونکوور؛ بهترین شهر از نظر آب و هوا
مونترال؛ بهترین شهر از نظر فرهنگ غذایی
کبک؛ بهترین شهر از نظر فرهنگی
تورنتو؛ بهترین مکان با فرصت‌های شغلی مناسب
بوچرویل (استان کبک)؛ بهترین شهر از نظر آب و هوایی و طبیعت‌گردی
هالیفاکس (نوا اسکوشیا)؛ بهترین شهر برای پیدا کردن املاک مقرون به صرفه

آپارتمانمیانگین هزینه در ماه (دلار کانادا)
یک خوابه در مرکز شهر1,363
یک خوابه اطراف شهر1,139
سه خوابه در مرکز شهر2,199
سه خوابه اطراف شهر1,871

خرید خانه در کانادا

اگر قصد خرید خانه در کانادا را دارید، خبر خوب این است که این کشور هیچ محدودیتی برای افراد غیر مقیمی که مایل به خرید ملک هستند، ندارد. هر شخصی از هر کشوری می‌تواند هر خانه‌ای که دوست دارد بخرد.

البته قیمت خانه در شهرهای اصلی کانادا در مقایسه با شهرهای حومه یا مناطق روستایی بالاتر است. از سال 2018، گران‌ترین خانه‌ها در کانادا در سواحل غربی ونکوور (Vancouver) و بریتیش کلمبیا (British Columbia) یافت می‌شوند، درحالی‌که ارزان‌ترین خانه‌ها در استان‌هایی مانند منیتوبا (Manitoba) و جزیره پرنس ادوارد (Prince Edward Island) هستند.

مزایای زندگی در کانادا

اقتصاد کانادا به سرعت در حال رشد است؛ یکی از مهم‌ترین مزایای زندگی در کانادا برای افراد مهاجر، استفاده از فرصت‌هاییست که اقتصاد در حال رشد برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد. کانادا در حال حاضر جز ده کشور برتر از نظر اقتصادی است. کافیست که شما تصمیم به راه‌اندازی کسب‌وکار خود داشته باشید، فرآیند آن به سادگی طی خواهد شد.
دسترسی به گزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی بیشتر؛
زندگی در کانادا یعنی دسترسی همه جانبه و آسان به سیستم‌های مراقبت بهداشتی بهتر و بیشتر. استفاده از همه سیستم‌های بهداشتی این کشور رایگان نیست، اما به نسبت هزینه پرداختی فرد مهاجر ایده‌آل است.

کانادا کشور امنی است

زندگی در کانادا

کانادا جز کشورهایی محسوب می‌شود که نرخ وقوع جرم و جنایت در آن پایین است. به همین دلیل هم جز کشورهای امن برای زندگی محسوب می‌شود.
فرصت‌های زیادی برای تحصیل در کانادا وجود دارد؛
کشور کانادا برای زندگی افرادی مناسب است که دوست دارند بدون دغدغه ادامه تحصیل بدهند. در این کشور فرصت‌های خوبی برای تحصیل فراهم است.
هزینه اجاره ملک در کانادا به نسبت کشورهای همسایه ارزان‌تر است؛
وقتی میانگین هزینه‌های اجاره ملک در کانادا را با سایر کشورهای همسایه‌اش مقایسه می‌کنیم، هزینه‌های مربوط به اجاره ارزان‌تر است.
اگرچه در برخی از شهرهای بزرگ آن مانند ونکوور و تورنتو هزینه‌های اجاره ملک گران به نظر می‌رسد. اما می‌توانید شهرهای کوچک زیادی را پیدا کنید که در آن‌ها زندگی بسیار مقرون به صرفه است.
کانادایی‌های افراد اجتماعی و مهربانی هستند؛
همیشه استثنائاتی وجود دارد، اما اکثر کانادایی‌ها خونگرم و مهربان هستند. حتی اگر بدانند که شما مهاجر هم هستید، در هنگام پیاده‌روی و یا حتی در طول سفر با همه معاشرت خواهند کرد.
سیستم قوی و قدرتمندی برای حمایت‌های اجتماعی فراهم می‌کند؛
دولت کانادا برای حمایت از کسانی که مادر می‌شوند بسته به چند ساعت کار و وظایفی که دارند، می‌توانند تا 52 هفته مرخصی بگیرند. پس از اتمام دوره مرخصی دوباره به همان شغل و میزان حقوقی که دریافت می‌کردند، مشغول به کار شوند. مادران و پدران نیز می‌توانند پس از گرفتن فرزند خوانده 35 هفته مرخصی بگیرند.

سخن پایانی

دومین کشور پهناور دنیا، سرشار از منابع طبیعی، یازدهمین اقتصاد بزرگ جهان، سیستم آموزشی قدرتمند، سطح رفاه بالا و خلاصه بسیاری از فاکتورهای دیگر نشان می‌دهد زندگی در کانادا یکی از هوشمندانه‌ترین تصمیمات زندگی است. تصمیم به مهاجرت به کشور کانادا برای زندگی، می‌تواند سرنوشت هرکدام از ما را عوض کند. همانطور که در این مقاله خواندید، تلاش کردیم جوانب مختلف زندگی در کانادا را بررسی کنیم تا بهترین تصمیم را بگیرید.

درباره ما

موسسه دانا اندیشان راشین از سال 98 تاســـیس شده و تا کـــنون در زمـــینه مهاجرت کاری به کانادا و کشورهای حوزه خلـــیج فــــارس مانند عمان فعالیت داشته و سابقه درخشانی در این زمینه ارائه میدهد که میتوانید از قسمت نمونه های موفق از صحت کار این مجموعه اطمینان حاصل کنید.

enamad

خبرنامه

آدرس

اهواز،گلستان،خیابان فروردین،بین دی و آذر مجتمع رتاج واحد دو

شماره تماس

061-33223603

ساعت کاری

شنبه تا پنج شنبه 10 تا 18

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شرکت دانااندیشان راشین می باشد.