بلاگ

مهاجرت ماما به عمان

مهاجرت ماما به عمان

فهرست مطالب

مهاجرت ماما به کشور عمان

در مقاله “مهاجرت ماما به عمان” میخواهیم شما را با مزایای فوق العاده ای که این کشور برای شما در نظر گرفته است آشنا کنیم.چند سالی می‌شود که کشور عمان به دلیل پیشرفت‌های پرسرعت خودش، به ‌شدت به نیروی کار متخصص در زمینه‌های پزشکی و پیراپزشکی نیاز پیدا کرده است. یکی از مهم‌ترین مشاغلی که هم‌اکنون نیز موقعیت‌های شغلی بسیار مناسبی برای متقاضیان دارد، مامایی است. مهاجرت ماما به عمان دارای مراحل و شرایط مختلفی است که فرد متقاضی باید با آن آشنا باشد.

ما در این مقاله قصد داریم تا در خصوص اعزام ماما به عمان و شرایط این مهاجرت بیشتر با شما صحبت کنیم. اما باید بدانید که مسیر مهاجرت ماما به عمان ممکن است کمی پیچیده و دشوار به نظر برسد. هرچند که در صورت آشنایی داشتن پیش از اقدام برای مهاجرت، می‌توان به‌ سادگی از پیچیدگی آن کم کرد. ماماها برای مهاجرت به کشور عمان باید با شرایط مختلف موجود در سر راه خود آشنایی داشته باشند تا بتوانند یک مهاجرت مطمئن را تجربه کنند. از مهم‌ترین دلایلی که این دسته از افراد می‌توانند بسیار به موفقیت خود در کشور عمان مطمئن شوند، می‌توان به نیاز بسیار زیاد کشور عمان و همچنین حقوق بالای آن در این کشور اشاره کرد.

شرایط مهاجرت ماما به عمان چیست؟

مهاجرت ماما به عمان

شرط معادل سازی و اجازه کار ماماها و نیروی کادر درمان در عمان قبولی در آزمون پرومتریک و دیتافلو است. آنها برای معادل سازی مدارک و کار در کشور عمان نیازی به مدرک زبان انگلیسی یا عربی ندارند، اما باید تسلط کامل به یکی از دو زبان فوق را داشته باشند.میزان تسلط آنها به این دو زبان توسط مصاحبه ی کارفرما و همچنین مصاحبه‌ی وایوا ارزیابی میشود.

توجه داشته باشید که برای آقایان شرط پایان خدمت سربازی نیز وجود دارد. شما با گذراندن این سه مرحله میتوانید به کار در عمان بپردازید. هر فردی که در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی مانند مامایی قصد مهاجرت به کشور عمان را دارد، باید این مراحل را بگذراند. بدون طی‌ کردن این مراحل نمی‌توان ویزای کاری کشور عمان را دریافت کرد. در این زمینه ها موسسه‌ی مهاجرتی دانا اندیشان بصورت کاملا تخصصی شمارا راهنمایی میکند.

شرکت در آزمون پرومتریک

اولین مرحله برای معادل‌سازی مدارک شما، شرکت در آزمونی با نام آزمون پرومتریک است. متاسفانه این آزمون که به زبان انگلیسی برگزار خواهد شد، در کشور ایران برگزار نمی‌گردد. ازاین‌رو فرد متقاضی مهاجرت مامایی به عمان برای گذراندن این آزمون، باید به یکی از کشورهای همسایه ایران رفته و در این آزمون شرکت کند. از این کشورها می‌توان به ارمنستان، گرجستان، قطر و خود کشور عمان یاد کرد. در زمان برگزاری آزمون لازم است که فرد متقاضی تمامی مدارک هویتی خود را به زبان انگلیسی و به همراه عکس در اختیار داشته باشد. هزینه شرکت در آزمون پرومتریک برای ماماها بین ۱۸۰ تا ۲۲۵ دلار آمریکا خواهد بود.
با اینکه داشتن مدرک زبان انگلیسی برای شرکت در این آزمون برای متقاضیان مهاجرت مامایی به کشور عمان واجب نیست، اما از آن‌ جهت که آزمون به زبان انگلیسی برگزار می‌شود، شما باید تسلط کافی به این زبان را داشته باشید تا بتوانید در آزمون پرومتریک موفق شوید. در صورتی که بتوانید حداقل نمره مجاز برای قبولی را کسب کنید، می‌تواند وارد مراحل بعدی شوید. اما اگر نتوانستید در آزمون پرومتریک موفق شوید، جای نگرانی نیست. شما این توانایی را دارید که هرساله تا ۳ بار در آزمون پرومتریک شرکت کنید.

شرکت در مصاحبه ی حضوری وایوا

مرحله آخر در مسیر مهاجرت ماما به عمان، شرکت در مصاحبه حضوری است. در این جلسه حضوری از شما سوالاتی در خصوص تخصص و دانش شما پرسیده می‌شود تا از میزان تسلط شما بر روی حوزه مامایی اطمینان خاطر پیدا کنند. این آزمون در مرحله اول توسط وزارت بهداشت عمان برگزار خواهد شد. در مرحله بعدی نیز کارفرما برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با شما، این جلسه حضوری را برگزار خواهد کرد.
این جلسه مصاحبه به ‌صورت حضوری برگزار می‌شود و شما برای شرکت در آن حتما باید خودتان را به کشور عمان برسانید. برای این کار می‌توانید از ویزای مسافرتی عمان استفاده کنید. البته در شرایطی هم پیش می‌آید که جلسه مصاحبه حضوری با کارفرما حذف شده و برای برخی از افراد برگزار نمی‌شود.

مزایای مهاجرت ماما به عمان

مهاجرت ماما به عمان

اقامت در عمان مزایا و امکانات زیادی برای شما به همراه دارد. یکی از این مزایا امکان سفر به ایران ۱ الی ۲ بار، به صورت کاملا رایگان می باشد. همچنین سرویس رفت و آمد نیز بدون پرداخت هیچ گونه هزینه اضافی، در اختیار شما قرار خواهد گرفت. طبق تحقیقات مشخص شده است که کشور عمان تا سال ۲۰۴۰ نیازمند ۱۳۰۰۰ متخصص در زمینه‌های پزشکی و پیراپزشکی است. یکی از از مهم‌ترین دلایلی که این دسته از افراد می‌توانند بسیار به موفقیت خود در این کشور مطمئن شوند، می‌توان به نیاز بسیار زیاد کشور عمان به کادر درمان و همچنین ارزش پولی بالای آن اشاره کرد.

عزیزان ماما توجه داشته باشید شما با مهاجرت به عمان به عنوان ماما و پس از سپری کردن دوره های مربوطه با توجه به کمبود ماما در عمان و همچنین رقابتی بودن فضای جذب ماما در عمان در بین بیمارستان ها و سایر نهادها، می توانید ماهیانه از ۴۰۰ تا ۸۰۰ ریال عمان بدون مالیات حقوق دریافت نمایید. شما به عنوان ماما میتوانید از شرایط ویژه در کشور عمان از جمله مسکن رایگان و بیمه که از طرف کارفرما تامین میگردد برخوردار شوید. ماماها در کشور عمان حقوق و مزایای بسیار زیادی دریافت می‌کنند. البته شرایط بسیار مختلفی می‌تواند بر روی میزان حقوق دریافتی ماماها در این کشور تاثیر بگذارد. از مهم‌ترین این شرایط می‌توان به تجربه کاری و سابقه فرد اشاره کرد. افرادی که به دنبال اشتغال ماماها به عمان هستند و بالای ۲ سال سابقه کاری دارند، در حدود ۳۲ درصد بیشتر از کسانی که این سابقه کاری را ندارند، حقوق دریافت می‌کنند.

مزایای عمومی کشور عمان برای مهاجرت ماما به عمان

یکی از کشورهای همسایه ایران که در حاشیه خلیج ‌فارس قرار گرفته، کشور عمان است. این کشور یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای عربی است و اقتصاد آن بر پایه صادرات نفت و کشاورزی بنا شده است. جالب است بدانید که این کشور در زمینه صادرات نفت رتبه ۷ خاورمیانه و ۲۲ جهان را از آن خودش کرده است. با رونق گرفتن بازار نفت، دولت کشور عمان از فرصت استفاده کرده و بخش قابل‌توجهی از درآمدهای خودش را صرف ساخت‌وساز و آبادانی کشور کرده است. کشور عمان، جمعیتی بالغ بر ۲٫۵ میلیون نفر دارد که حدود ۸۰ درصد از آن ها را مهاجران و تاجران خارجی تشکیل می دهند. این کشور یکی از امن ترین کشورهای خاورمیانه در طول ۵ سال گذشته بوده و حتی می توان گفت که هیچ گونه جرم و جنایتی در عمان شکل نمی گیرد.
شهر مسقط نیز که پایتخت این کشور می باشد، یکی از زیبا ترین و فرهنگی ترین شهر های خاورمیانه به شمار می آید. وضعیت کنونی عمان، بسیار مطلوب است. از زوایای مختلف که به این کشور نگاه کنیم، می‌توانیم آن را جایی ایده آل برای زندگی بیابیم. مثلاً نزدیک بودن به ایران (جالب است بدانید مثلاً فاصله مسقط تا بندر چابهار تنها حدود 200 کیلومتر است!)، مردمان خوب و مهمان نواز و صلح طلب و همچنین اقتصاد قوی!

 

 

درباره ما

موسسه دانا اندیشان راشین از سال 98 تاســـیس شده و تا کـــنون در زمـــینه مهاجرت کاری به کشورهای حوزه خلـــیج فــــارس مانند عمان فعالیت داشته و سابقه درخشانی در این زمینه ارائه میدهد که میتوانید از تب نمونه های موفق از صحت کار این مجموعه اطمینان حاصل کنید.

خبرنامه

آدرس

اهواز،گلستان،خیابان فروردین،بین دی و آذر مجتمع رتاج واحد دو

شماره تماس

061-33223603

ساعت کاری

شنبه تا پنج شنبه 10 تا 18

ورود

ورود | ثبت نام
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید