تماس با ما
تلگرام

بلاگ

مهاجرت رادیولوژیست به عمان

فهرست مطالب

مهاجرت رادیولوژیست به عمان

در این مقاله شما با مهاجرت رادیولوژیست به عمان آشنا خواهید شد. کشور عمان نیازمند نیروهای خارجی خبره و باتجربه زیادی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی است. رادیولوژی در عمان یکی از رشته های پولساز و پر تقاضا است. شما باید برای کسب ویزای کار برای رشته رادیولوژی از شرایط کار رادیولوژی در عمان برخوردار باشید که در بخش بعدی به آن ها می پردازیم.
همانطور که می دانید، عمان یکی از کشورهای همسایه ما و واقع در حوزه دریای عمان است، این کشور به دلیل ذخایر بسیار بالای نفتی که دارد، جزو یکی از ثروتمندترین کشورها بوده و از وضعیت بسیار مطلوب اقتصادی برخوردار است همچنین کشور عمان همواره در حال جذب نیروهای پزشکی و پیراپزشکی است. به همین منظور در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی از شرایط کار رادیولوژی در عمان را در اختیار شما قرار دهیم.

شرایط کار رادیولوژی در عمان

مهاجرت رادیولوژیست به عمان

کشور عمان همواره به دنبال نیروهای ایرانی است که از صلاحیت های ویژه و همچنین مهارت و توان علمی بالایی برخوردار باشند. ساعت کاری عمان معمولاً ۴۰ تا ۴۸ ساعت در هفته است. اگر مایل هستید که بیشتر از این زمان در هفته کار کنید؛ مشمول مرخصی اضافه یا پاداش کاری خواهید شد.
همانطور که گفته شد، کشور عمان و همچنین بسیاری از کشورهای دیگر، همواره به دنبال جذب نیروهای متخصص در حوزه مشاغل بهداشت و سلامت می باشند. با این وجود نیز، قوانین و شرایطی برای پذیرش افراد در نظر گرفته اند تا تنها بهترین و ماهرترین آن ها را به سمت خود بکشند.

شرایط استخدام رادیولوژیست در عمان

مهاجرت رادیولوژیست به عمان

مجوز کار رادیولوژی در عمان
حداقل دو سال سابقه کار در زمینه رادیولوژی
پذیرش در آزمون پرومتریک رادیولوژی عمان
برخورداری از جاب آفر (پیشنهاد کاری) از طرف یک کارفرما فعال در سیستم بهداشت و درمان عمان

از دیگر شرایط پذیرش در این کشور می توان به داشتن سابقه کار حداقل به مدت ۲ سال در یکی از مراکز معتبر اشاره کرد. همچنین لازم است تا فرد، مدرک تحصیلی خود را در اختیار کارفرمایان قرار داده تا بتوانند بخشی از توانایی و مهارت متقاضی را ارزیابی کنند.
رشته کارشناسی رادیولوژی همانند پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و کلیه رشته‌ های پیراپزشکی که مجموعا رشته های بخش سلامت و سیستم بهداشت و درمان را تشکیل می‌ دهند، رشته ‌ای حساس به حساب آمده و به همین علت فارغ التحصیلان آن در دانشگاه ‌های هر کشوری در صورتی که قصد داشته باشند در کشوری دیگر به کار مشغول شوند باید مدارک تحصیلی خود را در کشور مقصد معادل سازی نمایند. دلیل این موضوع این است که این رشته ها مستقیماً با سلامت و جان انسان ‌ها در ارتباطند و سیستم بهداشت و درمان کشورها نمی توانند ریسک پذیرش همه افراد را بدون سنجش آنان بپذیرند.

در واقع فرآیند معادل‌ سازی مدارک بدین معناست که متقاضیان کار در رشته‌ های بخش سلامت که در کشوری دیگر تحصیل کرده ‌اند، در صورتی که قصد داشته باشند وارد کشوری ‌شوند، ابتدا صلاحیت علمی خود را به سیستم بهداشت و درمان آن کشور اثبات نمایند.
متقاضیان استفاده از فرصت استخدام کارشناس رادیولوژی در عمان درست همانند مشتاقان استفاده از فرصت کاریابی پزشکان در عمان باید مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود را برای سیستم بهداشت و درمان این کشور ارسال نمایند تا پس از دریافت تاییدیه اولیه در آزمون معادل سازی مدارک تحصیلی علوم پزشکی در این کشور که همان آزمون پرومتریک است شرکت نمایند.
آزمون پرومتریک عمان که زیر نظر یک کمپانی بین المللی برگزار می شود به زبان انگلیسی بوده و به همین جهت برای موفقیت در آن متقاضیان استفاده از فرصت کاریابی رادیولوژیست ها در عمان نیازی به تسلط به زبان عربی نخواهند داشت. همچنین بسیاری از مراکز درمانی این کشور بین المللی بوده و زیر نظر کمپانی ‌های خارجی اداره می ‌شوند و به همین جهت بسیاری از مشتاقان استفاده از فرصت استخدام کارشناس رادیولوژی در عمان می ‌توانند تنها با تسلط به زبان انگلیسی در این کشور مشغول به کار شوند.
گرچه داشتن مدرک زبان عربی و تسلط بر این زبان می تواند یک امتیاز ویژه برای مشتاقان استفاده از فرصت کاریابی رادیولوژیست ها در عمان محسوب شود. این موضوع برای هموطنان جنوبی و به ویژه خوزستانی هایی که تسلط بالایی به زبان عربی دارند، می تواند یک امتیاز به حساب آید و آنان می ‌توانند در اولویت استخدام کارشناس رادیولوژی در عمان قرار گیرند.

آزمون پرومتریک چیست؟

آزمونی است که توسط یک موسسه معتبر آمریکایی در بسیاری از کشورها برای رشته های حوزه بهداشت و سلامت و ارزیابی میزان توانایی متقاضیان برگزار می شود. به همین منظور برای کار تکنیسین رادیولوژی در عمان ،لازم است تا در آزمون Radiology Prometric Exam ثبت نام کرده، به این صورت که هر زمان خواستید، وارد سایت PMI یا همان پرومتریک شده و در صورت خالی بودن صندلی، روز و تاریخ مورد نظر خود را مشخص کنید. هزینه ثبت نام در این آزمون ۱۷۵ تا ۲۲۵ دلار بوده که بسته به رشته شما متفاوت خواهد بود و شما می توانید این هزینه را با استفاده از ویزا کارت خود پرداخت کنید.

منابع آزمون پرومتریک چیست؟

لازم به ذکر است که شما می توانید حداکثر سه بار در سال در این آزمون شرکت کنید، اما بهتر است تا برای جلوگیری از صرف وقت و هزینه زاید، دفعه اول با آمادگی بالا در آزمون شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنید. به همین منظور لازم است تا منابع و میزان درصد سوالات از هر مبحث را بدانید تا بتوانید با تلاش هر چه بیشتر، نتیجه بهتری نیز دریافت کنید.

همان طور که در بخش قبلی ذکر شد؛ فراهم کردن جاب آفر از سوی یک کارفرمای فعال در اکوسیستم رادیولوژی در عمان، برای مهاجرت رادیولوژیست به عمان الزامی است. بدین منظور، باید ابتدا کارفرما و موقعیت شغلی کار رادیولوژی در عمان مورد نظر خود را به طور دقیق مشخص کنید. سپس، تمام سوابق و مدارک سابقه ی شغلی و تحصیلی در زمینه ی رادیولوژی خود را به کارفرما بفرستید.

مدارک مورد نیاز کار در عمان

گواهی سلامت پزشکی
گواهی عدم سوء پیشینه
فرم درخواست ویزای کار رادیولوژی
اصل و کپی مدارک شناسایی با ترجمه آن ها
چند قطعه عکس گذرنامه ای
گذرنامه معتبر
ترجمه سوابق تحصیلی
مدرک دانشگاهی به همراه ترجمه آن
ترجمه سوابق شغلی

مزایای مهاجرت رادیولوژیست به عمان

مهاجرت رادیولوژیست به عمان

اگر از شرایط کار رادیولوژی در عمان برخوردار باشید؛ می توانید با کار کردن در این کشور ثروتمند از مزایای فوق العاده، بخصوص از لحاظ مالی، بهره مند شوید. عمان سومین کشور بزرگ شبه‌جزیره است و یکی از اصلی‌ترین کشور‌ها از جهت مبادلات تجاری و اقتصادی در خاورمیانه محسوب می شود.

کسب درآمد بالا: کشور عمان از ارزش پول بالایی برخوردار است. قیمت ریال عمان در آمریکا حدود ۲.۶۰ دلار است. حقوق رادیولوژی در عمان حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ ریال عمان است.
پیدا کردن آسان و سریع مسکن: هزینه ی مسکن نیروهای متخصص خارجی توسط کارفرما پرداخت می شود. برخی کارفرمایان به نیروهای مهاجر کمک هزینه ای برای اجاره منزل اعطا می کنند. در عمان، پکیج های حقوق و مزایا و همچنین آژانس‌ها و کمپانی‌های اجاره و فروش املاک زیادی به مهاجران در پیدا کردن آسان و سریع مسکن کمک می کنند.

برخورداری از امنیت بالا: یکی از مزایای زندگی در عمان، امنیت بالای این کشور است. خوشبختانه، نرخ جرم و جنایت در عمان کم است.

اقامت رادیولوژیست در عمان: کشور عمان، یکی از بهترین کشورهای همسایه برای زندگی و امرار معاش است. این کشور ثروتمند سرشار از منابع طبیعی، به خصوص چاه های نفت است. نیروهای برخوردار از شرایط کار رادیولوژی در عمان ویزای اقامت کوتاه مدت دریافت می کنند. مدت اعتبار این نوع ویزا یک الی دو سال است. اقامت دائم عمان، جز در مواردی نادر، هیچ گاه به نیروهای خارجی اعطا نمی گردد.

سخن پایانی

اشتغال رادیولوژیست در عمان مزایای زیادی دارد. رادیولوژیست در عمان مالیات پرداخت نمی‎کند. بیمه، مسکن و سایر تسهیلات توسط کارفرما تامین می‎شوند. در ضمن هزینه زندگی در کشور عمان نسبت به تهران ۲۷ درصد ارزان‎تر است و به راحتی می‎توان در همان خانه و ماشین‎های گران قیمت خرید. اولین قدم برای مهاجرت رادیولوژیست به عمان و گرفتن ویزای کاری، پیدا کردن یک کارفرمای عمانی است. اگر نمی‎دانید که چطور پیشنهاد کاری داشته باشید و با کارفرماهای عمانی ارتباط برقرار کنید، می‎توانید با مشاورین دانا اندیشان در ارتباط باشید.

درباره ما

موسسه دانا اندیشان راشین از سال 98 تاســـیس شده و تا کـــنون در زمـــینه مهاجرت کاری به کانادا و کشورهای حوزه خلـــیج فــــارس مانند عمان فعالیت داشته و سابقه درخشانی در این زمینه ارائه میدهد که میتوانید از قسمت نمونه های موفق از صحت کار این مجموعه اطمینان حاصل کنید.

enamad

خبرنامه

آدرس

اهواز،گلستان،خیابان فروردین،بین دی و آذر مجتمع رتاج واحد دو

شماره تماس

061-33223603

ساعت کاری

شنبه تا پنج شنبه 10 تا 18

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شرکت دانااندیشان راشین می باشد.