بلاگ

کار در عمان و شرایط آن

کار در عمان

فهرست مطالب

همه ما هنگامی که مقصدی را برای مهاجرت خود در نظر میگیریم به بررسی این امر می پردازیم که آیا موقعیت شغلی ما در کشور مقصد بهتر از کشوری است که در آن ساکن هستیم یا خیر؟ اولین مزیتی که باید هنگام مهاجرت به کشور عمان در نظر بگیرید اسپانسر شدن توسط شرکت، موسسه درمانی و یا کارفرمایی است که توسط آن استخدام شده اید. اسپانسر شدن در زمینه کاری به این معنی است که شما با مسئولیت آنها به کشور مقصد مهاجرت میکنید و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا و مسیر مهاجرت شما بر عهده کارفرما است و در اکثر مواقع کارفرمای شما در کشور عمان موظف است که اسکانی را برای شما فراهم کرده و یا هزینه اسکان شما را در این کشور پرداخت کند.

چرا مردم برای کار به کشور عمان مهاجرت میکنند؟

کار در عمان

 1. ارزش پول عمان: یکی از مهمتری مسائلی که باعث جذب آن دسته از مهاجران کاری به کشورعمان میشود که قصد مهاجرت ثانویه و اشتغال در دیگر کشورها را دارند و یا میخواهند که پولی را پس انداز کرده و به کشور خود بازگردند ارزش بالای واحد پولی کشور عمان میباشد. با وجود اینکه حقوق های دریافتی اولیه در کشور عمان نسبت به سایر کشورها پایین بوده اما همچنان از ارزش بالایی برای پس انداز و استفاده در سایر کشورها میباشد.
 2. عدم پرداخت مالیات: شما در کشور عمان نیازی به پرداخت مالیات ندارید. چه مسئله ای بهتر و مهمتر از اینکه نیاز نباشد درصد بالایی از حقوق دریافتی خود را به عنوان مالیات پرداخت کنید؟ این مسئله باعث میشود که شما پس انداز بیشتری داشته و روند مهاجرت ثانویه خود را سریعتر شروع کنید.
 3. آمار پایین جرم و جنایت: آمار جرم و جنایت در کشور عمان به اندازه ای پایین است که میتوان گفت تقریبا هیچ جرم و جنایتی درآن رخ نداده و شما از لحاظ امنیتی در یکی از امن ترین کشورهای دنیا زندگی خواهید کرد.
 4. افزایش حقوق: درصورتیکه قصد ادامه زندگی در کشور عمان را داشته باشید پس از گذشت مدت زمان کمی و اثبات مهارت های خود میتوانید افزایش حقوق داشته و حساب کار خود را از سایر مهاجران جدا کنید.
 5. عدم نیاز به مدرک زبان: شما برای اشتغال در کشور عمان نیازی به مدرک زبان ندارید؛ اما به این معنی نیست که درصورت عدم توانایی تکلم به زبان انگلیسی نیز بتوانید به راحتی به این کشور مهاجرت کنید. آسانی که این مسئله بوجود می‌آورد عدم نیاز به شرکت در آزمون های بین المللی زبان و دریافت مدرک آیلتس یا تافل میباشد.

اشتغال بانوان در کشور عمان

کار در عمان

از قدیم بانوان برای اشتغال در زمینه های مختلفی از جمله آموزش و پرستاری به کشور عمان مهاجرت میکردند، اما امروزه زمینه های اشتغال بانوان در این کشور گسترش یافته و آنها میتوانند به جز کادر درمان در زمینه های دیگری از جمله هتلداری، مهمانداری و مشاغل هواپیمایی و زمینه های آرایشگری نیز به این کشور مهاجرت کنند. شما میتوانید به عنوان یک خانم مجرد به این کشور مهاجرت کرده و در یکی از این صنعت ها مشغول به کار شوید و یا به عنوان همراه با همسر خود به کشور عمان رفته و به صورت جداگانه برای خود کاریابی را شروع کنید. کشور عمان به مرور بیشتر و بیشتر در زمینه استخدام بانوان پیشرفت کرده و آزادی خواهی ها و برابری های جهانی تأثیر بسزایی در روند جذب نیروی انسانی آن داشته است.

کاریابی در کشور عمان

شما میتوانید در زمینه کارهای مهارتی (آرایشگری زنانه و مردانه، جوشکاری، برقکاری ساختمان، نجاری، باریستایی، آشپزی و ….) ، کادر درمان ( پزشک، دندانپزشک، پرستار و …) و مهندسی (برق، شیمی، نفت و …) در این کشور کاریابی کنید و پس از مدت زمان کمی مشغول به کار شوید.

یکی از بهترین راه های مهاجرت کاری به این کشور این است که شما ابتدا در کشور خود از طریق موسسه های کاریابی یک موقعیت شغلی برای خود فراهم کرده و پس از دریافت نامه ای از طرف کارفرما که به آن آفر لتر گفته میشود به این کشور مهاجرت کنید زیرا کاریابی حضوری در کشور عمان همراه با ویزای توریستی کمی چالش برانگیز بوده و هزینه های گزافی را برای شما به همراه خواهد داشت.

 نکته مهم کاریابی کادر درمان

روند کاریابی کادر درمان در کشور عمان کمی متفاوت بوده و نیاز است ابتدا روند معادل سازی مدارک دیتافلو، آزمون پرومتریک و مصاحبه وایوا را طی کرده و پس از دریافت تاییدیه میتوانند برای کاریابی در کشور عمان اقدام کنند که بهتر است برای طی کردن این روند از کارشناسان مربوطه کمک دریافت کنند.

اطلاعاتی که باید برای کار در کشور عمان بدانید

کار در عمان

 1. در کشور عمان روزانه 8 الی 10 ساعت مشغول به کار خواهید بود که در ماه رمضان به روزی 6 ساعت کاهش می یابد.
 2. روزهای کاری کشور عمان از یکشنبه شروع شده و تا پنج شنبه ادامه دارد.
 3. عمان کشور کوچکی است و بسیار مهم است که خوش آوازه باشید و روابط کاری خوبی برقرار کنید. بهتر است در حفظ آبروی کاری و شخصیتی خود کوشا باشید.
 4. حداقل حقوق دریافتی شما در این کشور بستگی به موقعیت شغلی شما دارید. برای نیروهای مهارتی حداقل 180 ریال و برای نیروهای کادر درمان و مهندسی حداقل 400 ریال میباشد.
 5. اقتصاد عمان بسیار با ثبات بوده و روزانه در حال پیشرفت میباشد. هر ریال عمان امروزه معادل 2.6 دلار آمریکا میباشد.
 6. حجاب در این کشور اجباری نبوده و میتوانید پوشش مورد علاقه خود را داشته باشید. اما قطعا آزادی پوشش در این کشور به اندازه آمریکا و کشورهای مشابه نمیباشد.

درباره ما

موسسه دانا اندیشان راشین از سال 98 تاســـیس شده و تا کـــنون در زمـــینه مهاجرت کاری به کشورهای حوزه خلـــیج فــــارس مانند عمان فعالیت داشته و سابقه درخشانی در این زمینه ارائه میدهد که میتوانید از تب نمونه های موفق از صحت کار این مجموعه اطمینان حاصل کنید.

خبرنامه

آدرس

اهواز،گلستان،خیابان فروردین،بین دی و آذر مجتمع رتاج واحد دو

شماره تماس

061-33223603

ساعت کاری

شنبه تا پنج شنبه 10 تا 18

ورود

ورود | ثبت نام
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید