بلاگ

عمان و هر آنچه لازم دارید راجع‌به آن بدانید | 2022

عمان

فهرست مطالب

کشور عمان یکی از کشورهای در حال توسعه خلیج فارس با نام انگلیسی (Oman) و دارای حکومت پادشاهی و سلطنت مطلقه است. زبان رسمی این کشور عربی است ولی اکثر مردم آن به زبان انگلیسی مسلط هستند و درصورت امکان مکالمه به زبان انگلیسی؛ شما نیازی به یادگیری زبان عربی ندارید. پایتخت این کشور شهر مسقط و جمعیت آن بالغ بر 5.3 میلیون نفر و واحد پول آن ریال عمان میباشد. واحد پولی این کشور دارای رتبه سوم با ارزشترین ارز در جهان بوده و پیش بینی میشود طی ده سال آینده؛ این کشور اقتصاد و توسعه یافتگی در سطح سایر کشورهای حوزه خلیج فارس داشته باشد.

به عمان کشور میانجی می‌گویند، چون در بسیاری از مسائل و مشکلاتی که بین کشورهای مختلف به خصوص در خاورمیانه پیش می‌آید، نقش میانجی و حل کننده مشکلات را ایفا کرده است. عمان کشوری زیبا، آرام و در حال توسعه است که زندگی در آن می‌تواند به نسبت سایر کشورهای عربی، با توجه به هزینه‌های معقول زندگی و مالیات پایین، مقرون به صرفه‌تر باشد.

اقتصاد عمان

اقتصاد عمان بر پایه نفت و گاز است و در کل، کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، منافعشان را از نفت و گاز و محصولات پتروشیمی تامین می‌کنند. اما عمان به اندازه ایران نفت و گاز ندارد و در واقع منابع نفتی آن رو به اتمام است، بنابراین مجبور است وارد صنایع دیگری شود تا بتواند اقتصاد کشورش را سرپا نگه دارد. دامداری، کشاورزی و ماهیگیری از پررونق‌ترین مشاغل مردم این کشور است و مردم عمان زندگی خود را از طریق این شغل‌ها سپری می‌کنند. قایق‌سازی و کشتی‌سازی نیز در استان‌های شمالی رونق دارد. دولت عمان بودجه‌اش را از طریق دارایی، مالیات‌ها و سرمایه‌گذاری‌هایی که در این کشور انجام می‌شود، تامین می‌کند.

جغرافیای کشور عمان

کشور عمان دومین کشور بزرگ ناحیه شبه جزیره ی عربستان است. این کشور اکثراً کوهستانی است و از نظر موقعیت جغرافیایی در جنوب شبه جزیره عربستان واقع شده است. این کشور از دسته کشورهایی است که برای صخره نوردی بسیار مناسب است و اکثر صخره های آن در دریای تتیس که بین ایران و عمان در سالهای قدیم وجود داشت شکل گرفته است.

آب و هوای عمان

عمان

عمده‌ترین آب‌وهوای عمان، گرم و شرجی است. مناطق مرکزی عمان، دارای شنزارها و بیابان‌های بزرگی است؛ بنابراین آب‌وهوای عمان، گرم و شرجی است. البته این گرمی هوا به خاطر نزدیکی به خط استوا هم هست؛ اما در مناطق کوهستانی می‌توان آب‌وهوای نسبتاً سرد را هم مشاهده کرد.

شهرهای مهم عمان

عمان

مسقط
پایتخت عمان و مهم ترین شهر این کشور از نظر سیاسی و اقتصادی به شمار می رود.

صلاله
 بزرگ ترین شهر و مرکز استان ظفار در عمان.

بوشر
در این شهر چندین قلعه تاریخی وجود دارد که از جاذبه های تاریخی این منطقه می باشند و سندی بر قدمت تاریخی این منطقه می باشند .

فرهنگ مردم عمان

مردم کشور عمان، عرب هستند؛ اما به دلیل نزدیکی به همسایگانش، فرهنگ سایر کشورها هم به این کشور راه پیدا کرده است. از نظر آداب و رسوم هم می‌توان گفت آداب و رسوم مردم عمان شباهت‌هایی با مردم ایران به خصوص با مردم نواحی جنوبی کشور دارد. مثلا از نظر برگزاری برخی از مراسمات مذهبی یا مناسبتی یا نوع پوشش‌ها و لباس‌هایی که در مراسمات سنتی به تن می‌کنند.

مزایای زندگی در عمان

 • امنیت بالا: مردم و مقیمان این کشور بسیار خوش رفتار و مهربان هستند به همین دلیل امنیت این کشور بسیار بالا بوده و آمار جرم و جنایت بسیار پایین است.
 • برقراری ارتباط آسان: عمان کشور کوچیکی است و مسقط به عنوان پایتخت این کشور نسبت به سایر پایتخت ها کوچک بوده و تعداد مهاجران و افراد خارجی از عمانی ها بیشتر است به همین دلیل یافتن دوست های جدید و برقراری ارتباط بسیار آسان تر است.
 • نرخ ارزان خودرو و سوخت آن: هزینه های خودرو و سوخت در این کشور به قدری پایین است که به مرور بسته به استفاده از وسایل نقلیه عمومی بسیار به صرفه تر خواهد بود.
 • مدارس بین المللی با کیفیت: مدارس این کشور امکانات پیشرفته بسیاری را در اختیار فرزندان شما قرار میدهند و درصورتیکه بعد از چند ماه این توانایی را داشتید که همسر و فرزندان خود را به این کشور ببرید برای پیشرفت آنها بسیار مؤثر خواهد بود.
 • مسکن در عمان: شرایط اداره کار عمان به گونه‌ایست که تهیه مسکن برای نیروی کار خارجی را اجباری کرده است و این امر برای همه حوزه های کاری در این کشور صدق میکند.
 • نرخ بیکاری پایین: نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین بوده و همین امر عمان را به کشور جذابی برای مهاجران تبدیل کرده است زیرا مطمئن هستند که با هر مهارتی توانایی کاریابی در این کشور را خواهند داشت.

معایب عمان

 • آب و هوای گرم
 • حقوق های اولیه پایین
 • ندادن اقامت دائم و شهروندی
 • هزینه بالای زندگی
 • شهریه های دانشگاهی گران قیمت

راه های مهاجرت به عمان

تحصیل

نظام آموزشی کشور عمان بسیار نوپاست و دولت این کشور در جهت ارتقاء نظام آموزشی تلاش‌هایی صورت گرفته از جمله اعمالی نظیر؛ اخذ نمایندگی از دانشگاههای مطرح در کشورهای اروپایی، آمریکا و استرالیا باعث شده است که دانشجویان و جوانان این کشور با متد پیشرفته و تقریبا همراه با کشورهای سطح بالای جهان از نظر علمی به تحصیل مشغول شوند. کشور عمان دارای 41 مرکز آموزشی می باشد و تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی آن ممکن است. هر کدام از موسسات برای مقاطع مختلف شرایط پذیرش جداگانه ای دارند.

کار

کار در عمان کشور عمان در تعداد مشاغل قابل توجهی اقدام به جذب نیروی کار خارجی نموده است لذا با آگاهی از این امر افراد زیادی برای مهاجرت کاری به عمان و اخذ ویزای کار عمان اقدام می کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در مجموعه ارتباط برقرار کنید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

مهندسی

استخدام نیروی رشته‌های مهندسی در عمان نیاز به ارائه سطح زبان بالا و رزومه و سابقه کار بسیار قوی است. برای گرفتن ویزای کار برای مهندس عموما نیاز به مصاحبه حضوری نمی‌باشد و به صورت اینترنتی برگزار می‌شود. عمان سالیانه مشاغل مهندسی مورد نیاز خود را فهرست‌بندی می کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در مجموعه ارتباط برقرار کنید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

کادر درمان

کار در عمان برای پزشکان و کادر درمان، برای متقاضیانی که به دنبال بالا بردن درآمد و سابقه کار خود هستند؛ یکی از گزینه‌های مطلوب است. کار در کشور عمان برای پزشکان بعد از سپری کردن امتحانات لازم،  مصاحبه حضوری، ارزیابی مدارک تحصیلی و میزان مهارت زبانی امکان‌پذیر می‌باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در مجموعه ارتباط برقرار کنید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

کار مهارتی

کار در عمان برای کارگران به‌صورت مستقیم صورت می‌پذیرد و متقاضی بدون نیاز به آزمون خاصی می‌تواند وارد کشور ‌شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در مجموعه ارتباط برقرار کنید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

ثبت شرکت

کشور عمان، که همچنین به عنوان سلطنت عمان نیز شناخته می‌شود، یک مرکز تجاری در حال رشد است که در موقعیتی استراتژیک واقع شده است.
این کشور یکی از کشورهای در حال رشد خلیج فارس است که همچنین با داشتن فرصت‌های شغلی فراوان به خانه‌ای برای مهاجران خارجی تبدیل شده است.مراحل ثبت شرکت در عمان روند ساده ای ندارد و داشتن یک متخصص در کنار شما بسیار ضروری است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در مجموعه ارتباط برقرار کنید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

سوالات متداول

 

چرا باید مجموعه شما را انتخاب کنم؟

 • در طول مسیر شما را همراهی میکنیم
 • مجوزهای رسمی
 • 3 سال سابقه کار درخشان در زمینه مهاجرت
 • ارائه خدمات مختلف از جمله دوره های آموزش زبان،ترجمه رزومه و دریافت مدارک کادر درمان

چگونه میتوانم با شما مشاوره بگیرم؟

 • برای دریافت مشاوره از کارشناسان ما در زمینه مهاجرتی میتوانید فرم درخواست مشاوره را پر کرده و یک تایم مشاوره تخصصی رزرو کنید تا بر اساس رزومه خود مشاوره شوید و بهترین مسیر مهاجرتی خود را بشناسید.

چگونه اعتماد کنم؟

 • دارای مجوز قوه قضاییه
 • دارای مجوز صنعت و معدن (ای نماد)

آدرس دفتر شما را ندارم چگونه حضوری مراجعه کنم؟

اهواز – گلستان – خیابان فروردین – بین آذر و دی – ساختمان رتاج – طبقه اول – واحد 2

من در اهواز نیستم چگونه قرارداد ببندم؟

امکان عقد قرارداد به صورت الکترونیکی وجود دارد.

چگونه قرارداد الکترونیک ببندیم؟

مسئول عقد قرارداد مجموعه ما تمپلت قرارداد را برای شما ارسال کرده و شما پس از مطالعه دقیق، تمامی صفحات قرارداد را پرینت گرفته، امضا میکنید، مجددا همه صفحات را اسکن کرده و به صورت فایل پی دی اف برای ایشان ایمیل کرده و یا در واتسپ ارسال میکنید.

فقط به بخشی از خدمات نیاز دارم آیا به من کمک میکنید؟

بله حتما.خدمات ما به هم وابسته نیستند و تنها هدف ما برطرف کردن نیازهای شماست. اما اصلی ترین خدمتی که در این مجموعه به شما دوستان ارائه میشود روند مهاجرتی است.

شرایط لازم برای مهاجرت در این مسیر را ندارم با توجه به مدارک درخواست شده چه کاری باید انجام بدهم؟

در مشاوره تخصصی ضعف مدارک شما به شما گفته شده و در جهت آموزش و ارتقای سطح علمی راهنمایی و همراهی خواهید شد. قطعا آموزش لازمه پیشرفت و پیشروی در مسیرهای مختلف میباشد.

بودجه لازم چقدر است؟

بودجه لازم مهاجرت به هر کشوری بستگی به شرایط و رزومه شما دارد و متغیر است.به همین دلیل ما نمیتوانیم قبل از دریافت مشاوره تخصصی رقم دقیقی را به اطلاع شما برسانیم.

دستمزد چقدر است؟

مسئله دستمزدها کاملا بستگی به کارفرما دارد و بسته به سابقه کاری افراد و زمینه های کاری آنها متغیر است.

درباره ما

موسسه دانا اندیشان راشین از سال 98 تاســـیس شده و تا کـــنون در زمـــینه مهاجرت کاری به کشورهای حوزه خلـــیج فــــارس مانند عمان فعالیت داشته و سابقه درخشانی در این زمینه ارائه میدهد که میتوانید از تب نمونه های موفق از صحت کار این مجموعه اطمینان حاصل کنید.

خبرنامه

آدرس

اهواز،گلستان،خیابان فروردین،بین دی و آذر مجتمع رتاج واحد دو

شماره تماس

061-33223603

ساعت کاری

شنبه تا پنج شنبه 10 تا 18

ورود

ورود | ثبت نام
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید