تماس با ما
تلگرام

بلاگ

تحصیل در کانادا و نحوه‌ی دریافت اقامت کانادا

تحصیل در کانادا

فهرست مطالب

تحصیل در کانادا

 

همواره تحصیل در کانادا یکی از گزینه‌های مطلوب و مناسب برای دانشجویان بین‌المللی به شمار می‌آید. کشور کانادا یکی از امن‌ترین کشور‌ها برای مهاجرت و همچنین تحصیل برای دانشجویان و متقاضیان است. شهر‌های بزرگ کشور کانادا مانند تورنتو و ونکوور از جمله شهر‌هایی هستند که از نظر فرهنگی دارای تنوع زیادی بوده که همین موضوع باعث شده تا دانشجویان بین‌المللی از سرتاسر جهان برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کنند. بورسیه‌های تحصیلی بسیار مناسبی نیز برای کاهش هزینه‌های تحصیل دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته شده است. علاوه بر این دانشگاه‌های این کشور جزء بهترین دانشگاه‌های جهانی با رنکینگ‌های بالا هستند.

مهم ترین دلایل تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

 

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که دانشجویان بین‌المللی برای ادامه تحصیل به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند. در واقع برخی از این دلایل به قدری اهمیت دارند که باعث شده‌اند تا کشور کانادا یکی از مقاصد تحصیلی مهم در سرتاسر دنیا باشد. کانادا برای آموزش اهمیت بسیار زیادی قائل می‌شود به همین دلیل حدود نیمی از ساکنان این کشور از مدارک دانشگاهی برخوردار هستند. یکی از مهم‌ترین دلایل، دانشگاه‌های بسیار عالی رتبه آن در سطح جهانی است. علاوه بر این، کشور کانادا به دلیل تنوع آموزشی و گستردگی رشته‌های تحصیلی، آموزش‌های بسیار با کیفیتی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

در این کشور انواع مؤسسات آموزشی مانند دانشگاه‌ها و پلی تکنیک وجود دارند که با در نظر گرفتن هدف خود از تحصیل و مدل سازمانی متناسب با تحصیل، می‌توانید در هر یک از این مؤسسات آموزش عالی ادامه تحصیل دهید. کشور کانادا دیپلم‌های بسیار معتبری را به دانشجویان ارائه می‌دهد و فارغ‌التحصیلانی که از دانشگاه‌های کشور کانادا موفق به اخذ مدرک تحصیلی می‌شوند، فرصت‌های شغلی بسیار مناسبی را خواهند داشت؛ چرا که در بازار کار برای مدارک دانشگاهی کشور ارزش بالایی قائل هستند.

یکی دیگر از موارد بسیار مهم که باعث شده تا بسیاری از دانشجویان، دانشگاه‌های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند فرهنگ این کشور است. زمانی که در کشور کانادا اقدام به ادامه تحصیل می‌کنید استقبال گرمی از شما خواهد شد. در واقع کانادا که در بخش شمالی قاره آمریکا قرار گرفته است و تمام تلاش خود را می‌کند تا دانشجویان بین‌المللی بتوانند در این کشور به صورت ایمن تحصیل کنند و رفتار منصفانه‌ای با آن‌ها شود.

دلایل مهاجرت به کانادا برای تحصیل

 

کشور کانادا یکی از بهترین مکان‌ها برای ادامه تحصیل و دریافت مدارک دانشگاهی است. در این کشور سالانه هزاران دانشجو از سرتاسر دنیا برای کسب مدارک تحصیلی عالی رتبه مهاجرت می‌کنند. به دلیل ارائه آموزش‌های بسیار مطلوب و در سطح جهانی توسط دانشگاه‌های کانادا فرصتی بسیار مناسب برای تحقیق و پژوهش در هر یک از دوره‌های تحصیلات تکمیلی به وجود آمده است. به طور کلی دانشگاه‌های کشور کانادا از دانشجویان حمایت می‌کند تا بتوانند بهترین‌ ایده‌های تحقیقاتی خود را عملی کنند.
آموزش مقرون‌به‌صرفه و فرصت‌های پژوهشی مناسب از دلایل مهاجرت به کانادا برای تحصیل است. همچنین اگر برای تحصیل این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده‌اید باید در نظر داشته باشید که در این کشور امکانات مناسبی برای مهاجرت در نظر گرفته شده است. فرصت‌های کار و کارآموزی برای دانشجویان بین‌المللی یکی دیگر از دلایل مهاجرت به این کشور برای تحصیل به شمار می‌آید.

برترین دانشگاه ‌های کشور کانادا برای تحصیل

تحصیل در کانادا

 

از نظر مساحت این کشور در رتبه دوم بزرگ‌ترین کشور‌های جهان قرار دارد. امکانات بسیار مناسبی برای مهاجرت تحصیلی و کاری برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. در این کشور تعداد بسیار زیادی دانشگاه در حال ارائه خدمات آموزشی هستند و از دانشگاه‌های بسیار معروف کشور کانادا که دارای رتبه‌های آموزشی مناسبی بر اساس رتبه‌بندی برترین دانشگاه‌های جهانی در رنکینگ‌های بالایی قرار دارند، دانشگاه تورنتو و دانشگاه مونترال هستند. در شهر‌های بزرگ و مهم کانادا نیز دانشگاه‌های با کیفیتی وجود دارند، به عنوان مثال دانشجویان بین‌المللی می‌توانند اقدام به تحصیل در ونکوور یا تحصیل در اتاوا کنند.

هزینه تحصیل در کانادا

 

 

به طور کلی می‌توان گفت هزینه تحصیل در کانادا با در نظر گرفتن مؤسسه و استان تحصیل متفاوت خواهد بود و در مقایسه با سایر کشور‌های جهان مقرون‌به‌صرفه‌تر است. شهریه و هزینه دانشگاه‌های این کشور از ۷ هزار دلار کانادا تا ۳۵ هزار دلار کانادا برای دانشجویان متفاوت و متغیر بوده و عوامل بسیار زیادی در محاسبه هزینه تحصیل در این کشور نقش دارند. به عنوان مثال هزینه زندگی و درخواست ویزای کانادا به عنوان هزینه‌هایی هستند که در لیست مخارج تحصیل به شمار می‌آیند. در صورتی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را دارید باید به طور متوسط حدود ۱۲ هزار تا ۲۵ هزار دلار کانادا به صورت سالانه پرداخت کنید. علاوه بر این، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد باید به طور میانگین سالانه ۲۴ هزار تا ۳۵ هزار دلار کانادا به عنوان شهریه و هزینه تحصیل پرداخت نمایند.

بورسیه‌ های تحصیلی در کشور کانادا

تحصیل در کانادا

 

کانادا فرصت‌های دریافت بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان بین‌المللی به وجود آورده است. در واقع بورسیه‌ها از طرف نهاد‌های دولتی و در برخی از مواقع از سمت خود دانشگاه به دانشجویان ارائه می‌شوند. بورسیه تحصیلی کشور کانادا با هدف افزایش تمرکز دانشجویان بین‌المللی و افزایش فرصت‌ها به منظور استقبال بیشتر دانشجویان در نظر گرفته شده است. بورسیه‌های مختلفی در دانشگاه‌های کشور کانادا به دانشجویان ارائه می‌شود که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به بورسیه دانشگاه آلبرتا اشاره کرد.
این دانشگاه یکی از پنج دانشگاه برتر تحصیل در این کشور به شمار می‌آید که در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری اقدام به ارائه بورسیه تحصیلی کامل به دانشجویان بین‌المللی می‌کند. علاوه بر این، بورسیه تحصیلی دانشگاه مونترال نیز یکی از بورسیه‌های مناسب برای دانشجویان محسوب می‌شود که در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین دکتری و فوق دکتری به دانشجویان ارائه خواهد شد.

مدرک زبان برای تحصیل در کانادا

از مهم‌ترین مواردی که برای تحصیل در کانادا مورد نیاز است می‌توان به مدرک زبان و نمره قبولی در آن اشاره کرد. کشور کانادا جهت پذیرش دانشجویان بین‌المللی مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی را از دانشجویان اخذ می‌کند. علاوه بر این، برای پذیرش باید اقدام به آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی و آزمون‌های زبان فرانسوی کنید. معروف‌ترین و مرسوم‌ترین آزمون‌هایی که برای تحصیل در کانادا نیاز به دریافت آن دارید آزمون آیلتس و آزمون تافل است.

پذیرش تحصیلی در کانادا

تمامی دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای ادامه تحصیل به کشور کانادا مهاجرت داشته باشند و برای پذیرش تحصیلی در مراکز آموزشی این کشور اقدام نمایند؛ اما باید مدارک تحصیلی مقطع پیشین خود را به دانشگاه ارائه دهند. در واقع پذیرش تحصیلی در کانادا مشروط به ارائه برخی مدارک و طی کردن مراحل پذیرش است. همچنین برای پذیرش در دانشگاه‌های کشور کانادا نیازمند ارائه انگیزه و دلایل خود برای تحصیل در مراکز آموزشی این کشور هستید.
از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی در کانادا می‌توان به گذرنامه و کارنامه سه سال آخر تحصیلی اشاره کرد. دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل بالای ۱۴ یکی از شرایط پذیرش در این کشور است، همچنین دانشجویان باید دارای مدرک زبان آیلتس ۶ باشند. ارائه انگیزه‌نامه‌، گواهی‌نامه و مدارک فنی حرفه‌ای می‌تواند در روند اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا مؤثر و تأثیر‌گذار باشد.

اپلای تحصیلی در کانادا

برای اپلای تحصیلی در کانادا نیازمند گذراندن برخی از مراحل هستید. در واقع برای پذیرش در دانشگاه‌های این کشور باید اقدام به جست‌وجو و بررسی رشته‌های موجود در دانشگاه‌های این کشور کنید و با در نظر گرفتن شرایط خود، رشته تحصیلی مورد نظر را انتخاب نمایید، سپس نیاز است تا با وارد کردن اطلاعات و ثبت نام اولیه مراحل اپلای تحصیلی در کشور کانادا را انجام دهید. پس از آن لازم است تا مدارک را آپلود کنید و هزینه‌های مربوط را پرداخت نمایید. در طی این مراحل مدارک شما توسط کارشناسان بررسی خواهند شد و اقدامات برای پذیرش انجام می‌شود و در نهایت در صورتی که شرایط کافی برای اپلای تحصیل در کانادا را داشته باشید، می‌توانید موفق به دریافت پذیرش شوید.

برترین رشته ‌های دانشگاهی برای تحصیل در کانادا

کشور کانادا دارای دانشگاه‌های بسیار متعدد و متنوعی بوده که در آن‌ها امکانات و خدمات آموزشی بسیار مناسبی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. همچنین رشته‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید در این رشته‌ها به تحصیل ادامه دهید. برخی از این رشته‌ها شامل:

تجارت یا علوم مدیریت

یکی از رشته‌های بسیار مهم در کشور کانادا رشته تجارت یا علوم مدیریت است. این رشته ارتباط زیادی با ریاضیات دارد و به دانشجویان در رابطه با مدل‌های آماری و برنامه‌نویسی و همچنین نحوه به کارگیری آن‌ها آموزش‌های لازم و کاربردی را می‌دهند. میانگین درآمد دانشجویانی که می‌توانند اقدام به اخذ مدرک در این رشته کنند، حدود ۱۱۰ هزار تا ۱۱۵ هزار دلار بوده و شهریه سال اول در دانشگاه تورنتو برای این رشته ۶۷۸۲ دلار است.

مهندسی نفت یا شیمی

یکی دیگر از رشته‌های محبوب و بسیار مهم دانشگاه‌های کشور کانادا مهندسی نفت و شیمی است. مهندسان نفت و شیمی می‌توانند در شرکت‌های انرژی و مؤسسات تحقیقاتی فعالیت نمایند و مهندسان شیمی باید دروسی مانند ریاضی و علوم را در سال‌های اول و دوم آموزش ببینند. پس از آن اقدام به آموزش تخصصی در رابطه با مکانیک سیالات و انتقال گرما و جرم می‌نمایند.
این دانشجویان باید بتوانند مدل‌سازی فرآیند به منظور طراحی عملیاتی را برای تبدیل مواد خام به محصولات مورد نظر برای صنایع مختلف آموزش ببینند. شایان ذکر است میانگین حقوق دانشجویانی که در مهندسی نفت یا شیمی فارغ‌التحصیل می‌شوند، حدود ۱۰۴ هزار دلار است. همچنین اگر دانشجو در دانشگاه تورنتو اقدام به تحصیل کند باید برای شهریه سال اول حدود ۱۵ هزار و ۷۶۰ دلار پرداخت نماید.

امور مالی

دانشجویانی که در این رشته اقدام به ادامه تحصیل می‌کنند باید در رابطه با امور مالی آموزش ببینند. آن‌ها نحوه برنامه‌ریزی و مدیریت تجزیه و تحلیل جنبه‌های مالی را خواهند آموخت. همچنین تجزیه و تحلیل مسائل مالی و مدیریت بانک‌ها و سایر سازمان‌ها، بخشی دیگر از وظایف فارغ‌التحصیلان این رشته است. دانشجویانی که موفق به اخذ مدارک تحصیلی معتبر در رشته امور مالی می‌شوند، می‌توانند به عنوان تحلیلگر امنیت و تحلیلگر تحقیقات بازار به اشتغال مشغول شوند. شایان ذکر است که این رشته‌ها در کشور کانادا بسیار مهم به شمار می‌آیند و فرصت‌های شغلی زیادی نیز برای دانشجویان خواهند داشت.

فارماکولوژی

دانشجویانی که در مقطع لیسانس اقدام به ادامه تحصیل در رشته فارماکولوژی می‌کنند، می‌توانند به عنوان داروساز مشغول به کار شوند. دانشجویان حقوق بسیار مناسب و بالایی خواهند داشت و پس از اخذ مدرک می‌توانید در آزمونی که در هیئت آزمون داروسازی کانادا برگزار می‌شود، شرکت داشته باشید. دولت کانادا در سال ۲۰۲۴ از کمبود داروساز در این کشور خبر می‌دهد. بنابراین فرصت‌های شغلی بسیار مناسبی در این زمینه به وجود آمده است و می‌توانید از این فرصت‌های موجود نهایت استفاده را ببرید.

علوم زمین

در صورتی که علاقه‌مند به اکتشافات معدنی و نفت هستید می‌توانید اقدام به ادامه تحصیل در مقطع لیسانس و همچنین کارشناسی ارشد علوم زمین کنید. دانشجویانی که از این رشته در دانشگاه‌های کشور کانادا فارغ‌التحصیل می‌شوند، می‌توانند به عنوان مشاور محیطی و پروژه‌های شهری مشغول به فعالیت شوند. در حقیقت این مهارت در صنایع معدن کشور کانادا بسیار مورد نیاز است. به همین دلیل فرصت‌های شغلی مناسبی نیز در این زمینه برای فارغ‌التحصیلان در این رشته وجود دارد.

مهندسی نرم ‌افزار

بر اساس آمار و احتمالات موجود انتظار می‌رود تا تعداد مهندسان کامپیوتر مورد نیاز در کشور کانادا در سال‌های اخیر افزایش یابد. در واقع به دلیل سرمایه‌گذاری‌های بالای تجاری در بخش فناوری احتیاج بیشتری به مهندسان کامپیوتر خواهد بود. دانشجویانی که موفق به اخذ مدرک مهندسی نرم‌افزار می‌شوند، می‌توانند به طور میانگین حدود ۹ هزار دلار درآمد داشته باشند. همچنین در صورتی که در دانشگاه تورنتو اقدام به تحصیل کنید باید در سال اول حدود ۱۵ هزار و ۷۶۰ دلار را تحت عنوان شهریه پرداخت کنید. این میزان هزینه شهریه برای دانشگاه بریتیش کلمبیا ۶۲۹۸ دلار است.

کلام پایانی

کشور کانادا یکی از برترین کشور‌های موجود برای ادامه تحصیل به شمار می‌آید. وجود دانشگاه‌های بسیار معتبر و مناسب مانند دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه مونترال که دارای بالاترین رتبه‌های دانشگاهی در سطح جهان هستند باعث شده تا بسیاری از افراد و دانشجویان قصد تحصیل در کانادا را داشته باشند. امکانات بسیار مناسبی در اختیار دانشجویان در دانشگاه‌های این کشور قرار می‌گیرند. به عنوان مثال دانشجویانی که موفق به پذیرش در دانشگاه‌های این کشور می‌شوند، می‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی این کشور استفاده کنند و در روند تحصیل هزینه‌های بسیار کمتری را پرداخت نمایند.

درباره ما

موسسه دانا اندیشان راشین از سال 98 تاســـیس شده و تا کـــنون در زمـــینه مهاجرت کاری به کانادا و کشورهای حوزه خلـــیج فــــارس مانند عمان فعالیت داشته و سابقه درخشانی در این زمینه ارائه میدهد که میتوانید از قسمت نمونه های موفق از صحت کار این مجموعه اطمینان حاصل کنید.

enamad

خبرنامه

آدرس

اهواز،گلستان،خیابان فروردین،بین دی و آذر مجتمع رتاج واحد دو

شماره تماس

061-33223603

ساعت کاری

شنبه تا پنج شنبه 10 تا 18

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شرکت دانااندیشان راشین می باشد.