تماس با ما
تلگرام

بلاگ

درآمد کادر درمان در عمان

درآمد کادر درمان در عمان

فهرست مطالب

درآمد کادر درمان در کشور عمان

اگر به‌عنوان کادر درمان مشغول به کار هستید و قصد مهاجرت به عمان را دارید، و درباره زندگی در این کشور هیجان‌زده و درعین‌حال نگران هستید، احتمالاً نمی‌دانید که بعد از نقل‌مکان به عمان با چه چیزی مواجه خواهید شد. در این مقاله به بررسی میزان درآمد کادر درمان و خرج و مخارج زندگی در عمان میپردازیم. در ابتدا به توضیح مختصری درباره کشور عمان و اشتغال کادردرمان به عمان می‌پردازیم. سپس بازار کار برای کادردرمان در عمان را بررسی می‌کنیم.

معرفی کشور عمان

عمان با نام رسمی سلطان‌نشین عُمان (به عربی: سلطنة عمان) کشوری پادشاهی در شرق شبه جزیرهٔ عربستان است. پایتخت این کشور شهر مسقط است. عمان از شرق به دریای عرب و از شمال به دریای عمان منتهی می‌شود، از جنوب با یمن و از غرب با عربستان سعودی و امارت متحدهٔ عربی مرز زمینی و با ایران مرز دریایی دارد.
این کشور دارای دو برون‌بوم است. بخش کوچکی از عمان در قسمت جنوبی تنگهٔ هرمز قرار دارد که مسندم نام دارد. این بخش از سرزمین اصلی جدا افتاده‌ است. برون بوم دیگر مدحا نام دارد که توسط امارات متحدهٔ عربی احاطه شده‌است.
از سده ۱۷ میلادی عمان دارای پادشاهی خودکفا بوده‌است. در سده ۱۹ میلادی این کشور در اوج قدرت خود بوده‌است. با کاهش قدرت در سده بیستم میلادی این کشور تحت تأثیر و نفوذ گسترده پادشاهی بریتانیای کبیر قرار گرفت اما هیچگاه به شکل رسمی بخشی از آن نگردید. عمان پیوند گسترده نظامی و سیاسی با ایالات متحده آمریکا و پادشاهی بریتانیای بزرگ دارد ولی سیاست خارجی آزادانه‌ای درپیش می‌گیرد. فرمانروایی این کشور پادشاهی بی چون و چراست اما پارلمان نیز نقش قانون‌گذاری و بازرسی اندکی دارد. عمان نقش میانجیگری را در بین کشورهای خاورمیانه دارد. همانند سایر کشورهای عربی خلیج فارس منبع اصلی درآمد کشور، نفت است. هر چند نسبت به همسایگان، این کشور تولیدکننده متوسطی است. کشاورزی و ماهی‌گیری نیز دو منبع مهم درآمد در عمان هستند. منبع جایگزین دیگر گردشگری است. عمان یکی از قدیمی‌ترین مکان‌های بشر ساکن در جهان است و مردمان عمان حداقل ۱۰۶٫۰۰۰ سال زندگی می‌کرده‌اند. عمان قدیمی‌ترین دولت مستقل در بین کشورهای عربی را نیز دارا است

مهاجرت کادر درمان به عمان

کشورهای حاشیه خلیج فارس عمدتا با نیاز بالایی در جذب نیروی کار متخصص در زمینه های مختلف شغلی مواجه هستند. از آنجایی که سرانه درآمد ملی این کشورها بالا بوده و شهروندان و بومیان این کشورها یارانه های مکفی دولتی دریافت میکنند، معمولا تمایلی به کسب درآمد از طریق شغل های پر زحمت ندارند.
عمان نیز به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، به دلیل دارا بودن ارز ملی گرانبها و یارانه های دولتی ارزنده، شهروندان بومی اش تمایلی به اشتغال در مشاغل سخت و تخصصی ندارند.
کادر درمان یکی از مشاغلی است که اشتغال در آن (بخصوص در زمان شیوع کرونا) بسیار سخت و طاقت فرسا میباشد. مشاغل متعددی در زمینه کادر درمان در عمان وجود دارد که دولت این کشور برای تکمیل آنها اقدام به جذب نیروی کادر درمان از سایر کشورها نموده است.
با توجه به کمبود کادر درمان در بسیاری از کشورهای توسعه یافته و حتی برخی از کشورهای در حال توسعه جهان ، این کشورها مدتی است که تصمیم به تامین کادر درمان مورد نیاز خود از طریق جذب فعالان در این زمینه در کشورهای دیگر نموده اند و به این منظور سیاست های خود را به گونه ای تعریف کرده اند که افراد فعال در این زمینه در دیگر کشور ها این کشورها را برای مهاجرت انتخاب نماید.

مزایای مهاجرت کادر درمان به عمان

برشمردن مزایای مهاجرت کادر درمان به عمان میتواند شامل لیست بلند بالایی از محاسن اقتصادی، اجتماعی و شغلی باشد. کار کردن در یک کشور متمول و ثروتمند که ارز ملی گرانبهایی دارد و سرانه درآمد ملی آن بالاست، مطمعنا از نظر آینده اقتصادی برای مهاجر، سودمند و آینده ساز خواهد بود.
از طرفی به دلیل ارجمند بودن جایگاه پزشکان و کادر درمان در باور مردم عمان، جایگاه اجتماعی شاغلین در حوزه کادر درمان بسیار ارزشمند بوده و با سایر مهاجرین فرق چشمگیری دارد.
نزدیکی به ایران و همسایگی عمان با ایران، باعث شده است که رفت و آمد نیروی کادر درمان از این کشور به ایران برای دیدار اقوام و حضور در میهن آسان و در دسترس باشد که این به تنهایی میتواند مزیت قابل توجهی محسوب شود.

هزینه‌های پایین زندگی

درآمد کادر درمان در عمان

 

از امتیازهای مهاجرت کادردرمان به عمان این است که در مقایسه با سایر کشورهای مهاجرپذیر معروف از جمله امارات متحده عربی، بریتانیا و دیگر کشورهای اروپایی، هزینه زندگی نسبتاً پایینی در عمان در انتظار شماست. بر اساس ارزیابی هزینه زندگی، مسقط در بین ۲۰۹ شهر ارزیابی‌شده دارای رتبه ۱۰۸ است؛ بنابراین، این شهر، یکی از ارزان‌ترین شهرهای خاورمیانه به حساب می‌آید.ریال عمان جز با ثبات ترین و با ارزش ترین واحد های پولی دنیاست.
حتی اگر در ماه مبلغ کمی را پس انداز کنید، به طور مثال اگر پرستاری با حقوق 500 ریال در ماه بتواند ماهی 100 ریال آن را پس انداز کند که معادل 260 دلار است در آخر سال این مبلغ میتواند شما را به اهداف آینده تان نزدیک تر کند. از طرفی خیالتان راحت باشد که از ارزش این پول کاسته نمی‌شود و می‌توانید روی آن حساب باز کنید.

درآمد تکنسین کاشت مو در کشور عمان

درآمد کادر درمان در عمان

استخدام تکنسین کاشت مو در عمان از حقوق بسیار بالایی برخوردار است.این کشور ارزش پول بسیار بالایی دارد. هر یک ریال عمان برابر با 2.60 دلار است.درآمد تکنسین کاشت مو به پارامتر های مختلفی از جمله سطح تحصیلات، تخصص، سابقه کار و محل کار فرد بستگی دارد. حقوق متوسط یک تکنسین کاشت مو در عمان معمولا حدود 400 تا 600 ریال عمان است.

درآمد تکنسین لیزر در کشور عمان

درآمد تکنسین لیزر به پارامترهای مختلفی از جمله سطح تحصیلات، تخصص، سابقه کاری و محل کار فرد بستگی دارد. حقوق متوسط یک تکنسین لیزر در عمان معمولا حدود 400 تا 500 ریال عمان است.

درآمد ماما در عمان

با پذیرش مامادر کشور عمان، میزان حقوق ماما در عمان به صورت میانگین ۱۶۰۰ ریال عمان که معادل ۴۲۰۰ دلار آمریکا است. مبلغ حقوق دریافتی با توجه به تجربه و محل کار شما می تواند متفاوت باشد.یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث شده است که مهاجرت پیرا‌پزشکان از جمله پرستاری و مامایی به این کشور بیشتر شود، میزان مطلوب حقوق ماهیانه رشته مامایی در این کشور است که باعث شده شاغلان این رشته زندگی خوب و ایده‌آلی را تجربه کنند.
میانگین حقوق به افرادی که بالای ۵ سال سابقه کار داشته باشند تعلق می گیرد. افرادی که بالای ۱۰ سال سابقه کاری داشته باشند می توانند بالای ۲۰۰۰ ریال عمان نیز حقوق دریافت کنند.
البته لازم به ذکر است که زندگی در این کشور با آسایش و راحتی زیادی همراه بوده و همین مبلغ می تواند به خوبی پاسخگوی تمامی نیازهای و احتیاجات زندگی شما شود. همچنین بسیاری از مراکز درمانی در عمان موارد زیر را برای کارمندان خود در نظر می گیرند.
کمک هزینه مسکن
پرواز رایگان به کشور کارجو
کمک هزینه تحصیل فرزند
هزینه تردد درشهر محل کار
همچنین از دیگر مزایای شغل مامایی در کشور عمان، امکانات متنوعی است که این کشور برای ماما‌ها در نظر گرفته است که می‌توان به کمک هزینه خرید مسکن، کمک خرید تحصیل فرزندان اشاره نمود.
اگرچه عوامل دیگری همچون دانش زبانی و شهر محل کار نیز در بالا رفتن حقوق ماما در عمان نقش دارند.
همانطور که ذکر شد یکی از امتیازات کار مامایی در عمان می توان به داشتن حق مسکن اشاره کرد، به این معنی که کارفرمای شما موظف است تا محلی برای سکونت خود و خانواده شما فراهم کند، اما درصورتی که این کار از سوی کارفرما صورت نگیرد و یا شما مکان در نظر گرفته شده را قبول نکنید، می بایست مبلغی مازاد بر حقوق پایه به شما تعلق گیرد.

درآمد پرستار در عمان

میزان حقوق پرستار در عمان و درامد ماهیانه پرستاران در عمان یکی از مهم ترین نکات برای مهاجرت به عمان (Migration to Oman) از طریق کار به شمار می آید چراکه افرادی که تصمیم به مهاجرت می گیرند تصمیم دارند که زندگی خود را از زندگی نرمال به یک زندگی ایده آل تبدیل سازند و درآمد پرستار در عمان که کسب می نمایند بسیار مهم است.
از آنجایی که کشور عمان به جذب نیروی پرستار و پزشک و افرادی که در رشته های پیراپزشکی تحصیل نموده اند نیاز دارد، می توان گفت میزان حقوق پرستار در عمان تقریبا مناسب است.
به‌صورت میانگین درامد ماهیانه پرستاران در عمان، ماهانه مبلغی معادل 450 تا 550 ریال (پول رایج کشور عمان) است که البته اگر درزمینه کاشت مو سابقه کار قابل قبولی داشته باشند تا 1000 ریال (در مواردی نادر حتی بالاتر) می‌توانند دریافت کنند.
این نکته لازم به ذکر است که این حقوق پرستار در عمان بسته به میزان تجربه و مهارت فرد و محل کار پرستار متفاوت است.

درآمد رادیولوژی در عمان

کشور عمان از ارزش پولی بالایی برخوردار است. قیمت ریال عمان در آمریکا 60/2 دلار است. حقوق رادیولوژی در عمان حدود 400 تا 600 ریال عمان است.

 

درآمد فیزیوتراپی در عمان

درآمد کادر درمان در عمان

مهم ترین دلیل تقاضای زیاد برای مهاجرت فیزیوتراپیست ها به عمان، درآمد فیزیوتراپ در عمان است. اگر چه هزینه زندگی در کشور عمان نسبتا بالاست؛ اما حقوق فیزیوتراپ در عمان آن قدر مناسب است که می تواند تمام هزینه های زندگی را پوشش دهد. درآمد فیزیوتراپ در عمان برای ایرانیان بسیار سودمند است زیرا ریال عمان برابر با ۲.۶۰ دلار آمریکا است. کشور عمان جایگاه سوم را از لحاظ ارزش مند ترین واحد پولی در دنیا دارد. درآمد فیزیوتراپ در عمان حدود ۶۰۰ ریال عمان در ماه است حائز اهمیت است که اگرچه درآمد فیزیوتراپ در عمان آن قدر بالاست که شما با آن به تنهایی می توانید یک زندگی راحت و پر رفاه را در عمان فراهم کنید؛ باید در ابتدای مهاجرت از توانایی مالی بالایی برخوردار باشید.

حقوق هوشبری در عمان

عزیزان متخصص بیهوشی توجه داشته باشید شما با مهاجرت به عمان (اشتغال متخصصان بیهوشی در عمان) پس از سپری کردن دوره های مربوطه، با توجه به کمبود اشتغال متخصصان بیهوشی در عمان و همچنین رقابتی بودن فضای جذب متخصص بیهوشی در عمان در بین بیمارستان ها و سایر نهادها ، می توانید ماهیانه از 2000 تا 2500 ریال عمان بدون مالیات حقوق دریافت نمایید.

حقوق تکنسین اتاق عمل در عمان

مهم ترین عامل تقاضای زیاد برای مهاجرت رشته اتاق عمل به عمان، کسب درآمد بالا است. درآمد یک تکنسین اتاق عمل در عمان به پارامترهای مختلفی از جمله محل کار، مهارت و سابقه کاری فرد بستگی دارد. به طور کلی، حقوق کارشناس اتاق عمل در عمان حدود ۴۰۰ الی ۶۰۰ ریال عمان در ماه است.

حقوق علوم آزمایشگاهی در عمان

کسب درآمد بالا مهمترین عامل تقاضای زیاد برای مهاجرت کارشناس علوم آزمایشگاهی به عمان در سال های اخیر بوده است. مشاغل کادر درمان در عمان بسیار پولساز هستند. حقوق کارشناس آزمایشگاه در عمان بین ۴۰۰ الی ۶۰۰ ریال عمان در ماه متغیر است.

درباره ما

موسسه دانا اندیشان راشین از سال 98 تاســـیس شده و تا کـــنون در زمـــینه مهاجرت کاری به کانادا و کشورهای حوزه خلـــیج فــــارس مانند عمان فعالیت داشته و سابقه درخشانی در این زمینه ارائه میدهد که میتوانید از قسمت نمونه های موفق از صحت کار این مجموعه اطمینان حاصل کنید.

enamad

خبرنامه

آدرس

اهواز،گلستان،خیابان فروردین،بین دی و آذر مجتمع رتاج واحد دو

شماره تماس

061-33223603

ساعت کاری

شنبه تا پنج شنبه 10 تا 18

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شرکت دانااندیشان راشین می باشد.